رئیس جمهور هم به مانند رئیس کل بانک مرکزی از کاهش قیمت دلار سخن گفته و تصریح کرده است: قیمت ارز در نقطه مطلوب ما نیست و باید پایین تر از این باشد.

به گزارش تجارت نیوز ، آخرین  قیمت دلار در بازار نشان می دهد که تا ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه امسال، با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است.
در همین حال حسن روحانی، رئیس جمهور امروز در مراسم رونمایی از سامانه عملیات بازار باز بانکی اظهارات قابل توجهی درباره بازار ارز داشته است.
روحانی با بیان اینکه به عنوان شاهد و کسی که از اول انقلاب تاکنون در مسئولیت های مختلف حضور داشته شهادت می دهم که سال های ۹۷ و ۹۸ سخت ترین شرایط اقتصادی بر کشور حاکم بوده است، گفت: در این دو سال قیمت ارز با نوسان شدید مواجه بود و از ۱۰ هزار تومان، حتی تا ۱۹ هزار تومان افزایش یافت، اما خودمان را نباختیم و برنامه ریزی کردیم و رشد قیمت را مهار کردیم. امسال هم تکانه های شدیدی داشتیم، اما قیمت ارز نوسان زیادی نداشت. هر چند که قیمت ارز در نقطه مطلوب ما نیست و باید پایین تر از این باشد، اما باید شرایط را در نظر بگیریم.
در حالی رئیس جمهور عنوان کرده قیمت ارز، گزینه مطلوب نیست که پیش از او، رئیس کل بانک مرکزی هم بر این موضوع اصرار داشته است.
در هفته اخیر رییس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق های مشترک ایران با کشورهای جهان درباره واکنش دلار به تنش های سیاسی هفته گذشته گفت: تمام اقدامات بانک مرکزی هدفمند بوده و تنش ها دیگر نمی تواند بازار ارز را با نوسان مواجه کند. اگر بانک مرکزی بخواهد به طوری جدی وارد عمل شود بازار دچار نوسان خاصی نخواهد شد.
عبدالناصر همتی بیان کرد: اگر کسی دارایی خود را برای کسب منفعت به دلار تبدیل کرده به طور حتمی متضرر شده و به کرار این را گفته ام؛ نشانه آن هم این است که در حال حاضر نرخ دلار نسبت به مدت مشابه سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار