مصاحبه| افشاگری جنبش النجباء از نقش همپیمانان آمریکا در انفجارهای خونین بغداد

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۲
یک عضو دفتر سیاسی جنبش نجبای عراق با افشای اطلاعاتی درباره انفجارهای خونین بغداد گفت: انتخاب محل و زمان این انفجار در آستانه ورود جو بایدن به کاخ سفید حامل پیام هایی است.

- اخبار بین الملل -
دکتر "فراس الیاسر" عضو دفتر سیاسی جنبش نجبای عراق در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به حمله تروریستی روز پنجشنبه گذشته در عراق در آستانه مراسم تحلیف و انتقال ریاست جمهوری آمریکا به بایدن گفت: انتخاب محل و زمان این انفجار در آستانه ورود جو بایدن به کاخ سفید حامل پیام هایی است.
وی گفت در این خصوص باید به ماهیت طرف هایی که توان تحریک نیروهای باقیمانده گروه تروریستی داعش به منظور ارتکاب جنایت در عراق را دارند، توجه داشت.
پیام های انفجار بغداد
الیاسر در این زمینه به زمان و مکان این انفجارها اشاره کرد و افزود: همانطور که پنجشنبه گذشته در بغداد شاهد بودیم زمان این حمله نشانه های مهمی دارد از جمله انتخاب پایتخت برای اجرای این عملیات زیرا میدان مورد حمله مملو از فروشندگان دوره گرد و عابران بود بنابراین انتخاب این محل نشان می دهد که هدف از آن بازتاب گسترده رسانه ای آن به منظور تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی و افزایش خشم مردمی بود.
وی درباره نحوه اجرای این حملات تروریستی گفت: این عملیات با کمربند انفجاری صورت گرفت تا خاطره تلخ انفجارهای دردناکی که سالها بغداد را به لرزه در می آورد بار دیگر در ذهن عراقی ها زنده کند به این معنی که این انفجار پیام حزب دموکرات به عراقی ها است به ویژه اینکه این طرف بود که تروریسم و وحشیگری را از زمان جنگ شوروی سابق علیه افغانستان و از زمان جنگ سرد و جنگ های نیابتی آغاز کرد.
انفجار خونین عراق با بیش از 100 کشته و زخمی/برکناری فرماندهان رده بالای امنیتی
مصاحبه| سه تحلیل درباره انفجارهای پنجشنبه خونین بغداد/ پیام سعودی ها از خاک عراق به بایدن
عادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار