زنانی که ۵۰ ساله اند یا سنشان کمتر است، و دچار حمله قلبی شده اند، بیشتر از مردان در خطر مرگ در یک دهه بعد از حمله قلبی قرار دارند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ محققان دانشگاه هاروارد اعلام کردند زنانی که ۵۰ ساله اند یا سنشان کمتر است، و دچار حمله قلبی شده اند، بیشتر از مردان در خطر مرگ در یک دهه بعد از حمله قلبی قرار دارند.
دانشمندان دریافتند میزان مرگ و میر مردان و زنان در بیمارستان یا به دنبال مشکلات قلبی عروقی، در مدت زمانی ۱۱ ساله، مشابه است، ولی خطر مرگ بر اثر مشکلات دیگر، در همان مدت، در زنان ۱/۶ برابر مردان است.
محققان بر این باورند که علت این تفاوت، مشکلاتی همچون سیگار کشیدن، دیابت، افسردگی و عوامل خطرزای روانی اجتماعی است که ممکن است بر زنان، بسیار بیشتر از مردان تاثیر گذار باشند.
پروفسور ران بلانکشتاین و همکارانش در دانشگاه هاروارد می گویند: این نکته مهم است که بیشتر حملات قلبی در افراد زیر ۵۰ سال، در مردان روی می دهند و فقط ۱۹ درصد مبتلایان به حملات قلبی در این مطالعه، زنان بودند.
به طور کلی، زنانی که در سنین جوان تر، به حملات قلبی دچار می شوند و علائمی مشابه مردان دارند بیشتر در خطر ابتلا به دیابت قرار دارند.
محققان در بررسی ای که نتایج آن در شماره روز چهارشنبه نشریه قلب اروپا منتشر شد بر روی ۴۰۴ زن و یک هزار و ۶۹۳ مرد که نخستین حمله قلبی، از نوع سکته مغزی را بین سال های ۲۰۰ تا ۲۰۱۶ تجربه کرده بودند و در بیمارستان های بوستون شامل بیمارستان زنان و بریگهام و بیمارستان عمومی ماساچوست تحت درمان قرار گرفته بودند مطالعه ای وسیع انجام دادند.
آنان دریافتند زنان در مقایسه با مردان، پس از بستری شدن در بیمارستان به علت حمله قلبی، کمتر تحت روش های تهاجمی درمان قرار می گیرند یا میزان دریافت دارو هایی همچون آسپیرین یا بتابلاکر ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار