روزنامه حامی دولت: صد رحمت به مسکن مهر

مشرق نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۲
یک روزنامه حامی دولت معتقد است دولت فاقد برنامه مفید مؤثر در حوزه مسکن است و برنامه مسکن مهر در دولت قبل از روحانی، به مراتب مفیدتر از برنامه های دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به فاز اول ثبت نام مسکن دولتی نوشت: در این سامانه، امکان ثبت نام فاقدین مسکن ساکن در ۱۷ کلان شهر یا شهرهای بزرگ وجود ندارد و فقط متقاضیان ساکن در شهرهای کوچک می توانند با ترتیبی که طی دو هفته پیش رو اعلام می شود، اسم نویسی کنند.
دریافت این خانه ها ۱۰ شرط کلیدی نیاز دارد که مهمترین آن «داشتن ۳۰ میلیون تومان پول نقد برای سپرده گذاری در بانک» و همچنین «توانایی پرداخت ۱/۵ میلیون تومان قسط ماهانه» است. اشکالات طرح جدید، از مسکن مهر هم بیشتر است.
بیشتر بخوانید:
فاز اول ثبت نام متقاضیان برای قرار گرفتن در فهرست مشمولان طرح خانه سازی دولت در حالی با اجرای پایلوت این طرح از استان کرمان آغاز شده است که برآیند شروط و مختصات اعلام شده برای ثبت نام در این طرح، نشان می دهد دست کم به علت شناسایی ۱۰ ایراد عمده، این طرح، به مراتب با شرایطی بدتر از مسکن مهر برنامه ریزی شده است. بررسی های «دنیای اقتصاد» درباره جزئیات مربوط به شرایط ثبت نام متقاضیان برای ساخت و واگذاری ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از مجموع ۴۰۰ هزار واحد برنامه ریزی شده در دولت دوازدهم با عنوان طرح اقدام ملی ساخت وعرضه مسکن نشان می دهد فاز اول ثبت نام برای دریافت خانه های دولتی که سرانجام پس از ۶ سال از عمر دولت تدبیر و امید، به عنوان طرح جایگزین مسکن مهر، آغاز شده است نشان دهنده نوعی غفلت - احتمالا ناشی از بی اطلاعی سیاستگذار- نسبت به کانون التهاب مسکن در کشور است؛ در حالی که کانون التهاب بازار کشوری مسکن دستکم در یک سال گذشته و حتی در همه سال های قبل ابتدا تهران، سپس سایر کلان شهرها و در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار