پیشتازی مرکز رشد دانشگاه آزاد قزوین در تولید بازی

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۲
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به اینکه یکی از بازی های تولید شده در استودیوی بازی این مرکز موفق به کسب مقام در انجمن های بازی سازی بین المللی شده است، گفت: شرکت بازی سازی مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین حدود هر ۶ ماه یک بازی جدید تولید می کند و جزو ۵ شرکت برتر تولیدکننده بازی در کشور است.

سید حبیب الله رحمتی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به شروع به کار مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سال ۹۰ و استقرار ۷۰ واحد فناور در آن، توضیح داد: از این تعداد ۱۷ شرکت تأییدیه دانش بنیان خود را اخذ کرده و در حال فروش محصولات هستند.
وی درباره زمینه فعالیت واحدهای فناور این مرکز اظهار کرد: با توجه به مطرح بودن دانشگاه آزاد قزوین در زمینه های رباتیک و آی تی، مبنای فعالیت بسیاری از واحدها رباتیک و آی تی است، اما تنها به این دو حوزه محدود نمی شود؛ بلکه صنایع غذایی، عمرانی و حوزه بازی (Gaming) نیز از اهم حوزه های فعالیت ما هستند.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با بیان اینکه یکی از شرکت های این مرکز به صنعت هوایی وارد شده و در این حوزه سخت افزار و نرم افزار تولید کرده است، توضیح داد: این شرکت هم سخت افزارهایی مانند دستگاه های اخذ اتوماتیک کارت پرواز، به همراه شماره و مکان صندلی و هم نرم افزارهایی به منظور قیمت گذاری بلیط هواپیما را تولید می کند و توسعه می دهد. این دستگاه در حال نصب در فرودگاه ها برای اکثر شرکت های هواپیمایی است.
وی افزود: این شرکت حدوداً ۵۰ نیروی کاری رسمی دارد و مدیر عامل آن در سال گذشته به عنوان کارآفرین برتر شناخته شده است.
عضو هیات علمی دانشکده صنایع دانشگاه آزاد قزوین سپس به برخی دیگر از حوزه های فعالیت شرکت ها در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اشاره کرد و گفت: یکی از شرکت های دانش بنیان مرکز در تولید موتورها و خودروهای الکتریکی فعالیت می کند و در حال حاضر در مرحله اخذ پلاک برای خودرو است.
رحمتی با اشاره به فعالیت یکی از شرکت ها در حوزه ربات های صنایع غذایی، خاطرنشان کرد: ...

سرخط اخبار