ضرورت فهم وحدت و تبری در هیئات مذهبی/ مواجهه با اشتباه یک مداح

خبرگزاری مهر دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۰
خبرگزاری مهر ، گروه دین و اندیشه: ماجرای توهین به مقدسات اهل سنت توسط یک مداح در یکی از هیئات تهران که از شبکه ۵ سیما پخش شد، انتقاد و ناراحتی برادران و خواهران اهل سنت را به همراه داشت. البته هیئت مذکور و مسئولین شبکه ۵ سیما طی بیانیه هایی به خاطر اشتباه پیش آمده عذرخواهی کردند. هیئت عشاق الحسین ( ع) در بیانیه خود آورده است «از اشتباهی که توسط مداح میهمان جلسه در یکی از جلسات شب های ماه مبارک رمضان در جلسه پیش آمد و موجب دلخوری بسیاری از هم وطنان و برادران و خواهران اهل تسنن شد، طلب بخشش داشته و از عموم برادران و خواهران اهل تسنن دل جویی می نماید و بازهم متذکر می شود که به ذاکر نامبرده تذکرات لازم توسط پیرغلامان شاخص هیئت داده شده است. این بیانیه ادامه می دهد «هیئت عشاق الحسین علیه السلام کما فی السابق در ترویج و نشر معارف مکتب حقه اسلام و در خصوص عملیاتی نمودن فرمایشات مقام منیع رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد وحدت و اتحاد در بین آحاد جامعه اسلامی و مقابله هوشمندانه با اقدامات اختلاف افکنانه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی تلاش مضاعفی را سرلوحه برنامه های خود قرار ...

خبرگزاری مهر ، گروه دین و اندیشه: ماجرای توهین به مقدسات اهل سنت توسط یک مداح در یکی از هیئات تهران که از شبکه ۵ سیما پخش شد، انتقاد و ناراحتی برادران و خواهران اهل سنت را به همراه داشت. البته هیئت مذکور و مسئولین شبکه ۵ سیما طی بیانیه هایی به خاطر اشتباه پیش آمده عذرخواهی کردند.
هیئت عشاق الحسین ( ع) در بیانیه خود آورده است «از اشتباهی که توسط مداح میهمان جلسه در یکی از جلسات شب های ماه مبارک رمضان در جلسه پیش آمد و موجب دلخوری بسیاری از هم وطنان و برادران و خواهران اهل تسنن شد، طلب بخشش داشته و از عموم برادران و خواهران اهل تسنن دل جویی می نماید و بازهم متذکر می شود که به ذاکر نامبرده تذکرات لازم توسط پیرغلامان شاخص هیئت داده شده است.
این بیانیه ادامه می دهد «هیئت عشاق الحسین (علیه السلام) کما فی السابق در ترویج و نشر معارف مکتب حقه اسلام و در خصوص عملیاتی نمودن فرمایشات مقام منیع رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد وحدت و اتحاد در بین آحاد جامعه اسلامی و مقابله هوشمندانه با اقدامات اختلاف افکنانه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی تلاش مضاعفی را سرلوحه برنامه های خود قرار خواهد داد.»
بروز چنین اتفاقی در حالی رخ می دهد که رهبری معظم انقلاب بارها مسئله وحدت را به مادحین اهل بیت گوشزد نموده و طی فتوایی هر گونه توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام کرده اند .
رهبر انقلاب طی پاسخ به استفتائی از علمای شیعه منطقه احساء عربستان می فرمایند «اهانت به نمادهای برادران اهل سنت، ازجمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام (عایشه) که موجب خدشه وارد شدن به شرافت او می شود، حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه ...

سرخط اخبار