امداد رسانی حافظان قرآن بیت الاحزان به سیل زدگان+عکس

فارس نیوز سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
حافظان قرآن مؤسسه بیت الاحزان حضرت زهرا(س) با تشکیل گروه های جهادی راهی مناطق سیل زده لرستان و امداد رسانی به سیل زدگان شدند.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس درپی وقوع حادثه ناگوار سیل در برخی از مناطق مختلف کشور مؤسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) اقدام به اعزام گروه های جهادی به مناطق سیل زده استان لرستان کرده است.
سیدجلیل موسوی مدیر مرکز شبانه روزی حفظ قرآن بروجرد در گفت وگو با فارس درخصوص امداد رسانی حافظان قرآن بیت الاحزان به سیل زدگان گفت: باتوجه به نزدیکی شهرستان بروجرد به مناطق سیل زده استان لرستان مرکز شبانه روزی حفظ قرآن بروجرد به عنوان پایگاه مرکزی امداد رسانی انتخاب و همه کمک ها و نیرو های امداد رسان در این مرکز جمع و از آنجا راهی مناطق سیل زده می شوند.
وی ادامه داد: تاکنون دو گروه جهادی به شهرستان پلدختر اعزام شد که اولین کاروان باحضور ۴۴ نیروی حافظ و قاری قرآن و جمعی از طلاب و دومین کاروان نیز جمعه ۲۳ فروردین ماه اعزام شدند.
موسوی از آمادگی همه فعالان قرآنی بیت الاحزان در سراسر کشور برای امداد رسانی به سیل زده ها خبر داد و گفت: این جمع قرآنی با روحیه جهادی، خود جوش، بی توقع، با عشق و اخلاص این سفر و خدمت رسانی به مردم شریف پلدختر را انتخاب کردند و به واقع از بچه های بیت الاحزان غیر از این هم انتظاری نیست.
این حافظ قرآن با اشتباه خواندن این تصور که یک چهره قرآنی فقط می تواند در موضوعاتی چون ترتیل، قرائت، تفسیر، حفظ و... فعالیت کند گفت: عقیده ما بر این است در چنین شرایطی قرآن به معنی حضور در صحنه و کار مجاهدانه و مخلصانه است. در واقع ما قرآن را حفظ می کنیم و با تدبر در آن به حضور در صحنه های اجتماعی و کمک به هم نوعان خود می رسیم.
مدیر مرکز شبانه روزی حضرت زهرا(س) بروجرد خاطر نشان کرد: حافظ قرآن خود را هم ...