مشکلات فناوری های پیشرفته خودرو باعث بی اعتمادی مشتریان به فناوری خودران می شود

زومیت چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
آخرین تحقیقات مؤسسه ی جی دی پاور نشان می دهد فناوری های پیشرفته، مانند سیستم های صوتی وسرگرمی و ناوبری در خودروها، هنوز مشکلات زیادی دارند.

طبق گفته سازمان جی دی پاور (J.D. Power)، رقابت برای اضافه کردن فناوری های جدید به داخل کابین خودرو باعث ایجاد مشکلاتی در قابلیت اطمینان آن ها می شود. جدیدترین بررسی جی دی پاور با عنوان «مطالعه ی قابلیت اطمینان خودرو در انگلستان در سال ۲۰۱۹» نشان می دهد مشکلات سیستم های صوتی ، ارتباطات، سرگرمی و ناوبری (ACEN) نیمی از ۱۰ مشکل اصلی مربوط به مالکان خودروها را تشکیل می دهند. جی دی پاور ادعا می کند این مسئله به ناامیدی تولیدکنندگان برای معرفی فناوری های جدید و درنتیجه، افزایش مشکل احتمالی ارتباط دارد.
براساس پاسخ های بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفری که بین ۱۲ تا ۳۶ ماه مالک خودرو بوده اند، این مطالعه به دنبال تعداد مشکل در هر ۱۰۰ خودرو است. در این مطالعه، نمره کمتر برای خودرو نشان دهنده ی بهتربودن سازنده خواهد بود و برعکس. تقریبا ۱۸۰ عامل مختلف در کل خودرو، ازجمله سیستم های ACEN و مشکلات پیشرانه  و سیستم های گرمایش و تهویه ی مطبوع بررسی شدند. همچنین در این مطالعه، از رانندگان پرسیده می شود که آیا احتمال دارد آن ها دوباره خودرویی از همان برند تجاری بخرند یا خیر.
طبق مطالعه جی دی پاور، سیستم ACEN به طورمتوسط عامل ​​۱۶.۶ درصد از مشکلات است. درحالی که بهبود جزئی درمقایسه با امتیاز سال گذشته مشاهده می شود، هنوزهم یکی از عوامل مشکلدار به حساب می آید. در مقام مقایسه ، سیستم هایی مانند هشدارهای مختلف یا کروزکنترل به طورمتوسط عامل ​​۱.۵ درصد از مشکلات هستند.
به نظر می رسد این مشکلات فقط به فناوری ACEN محدود نمی شوند؛ بلکه سیستم های ایمنی خودرو نظیر هشدار نقطه ی کور و انحراف از مسیر باعث می شود رانندگان به دردسر بیفتند. به طورمتوسط ...