شبکه ریلی در برخی استان ها توسعه یافته ولی قطاری برای تردد نیست

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد: ظرفیت بار جا به جا شده از طریق راه آهن در سال ۹۶، ۳۰ میلیون تن بوده که این آمار در سال ۹۷ به ۵۲ میلیون تن رسیده و سعی می کنیم تا پایان دولت ظرفیت بار جا به جا شده از طریق راه آهن را به ۱۰۰ میلیون تن برسانیم.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از ایستگاه بستان آباد خط آهن «میانه - تبریز» در خصوص وضعیت این پروژه، اظهار کرد: صرف نظر از کاستی ها، همت همه جانبه باعث شده که این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار شود؛ به طوری که ریل گذاری شده و مراحل تحکیم و تثبیت نیز به اتمام خواهد رسید.
وی ادامه داد: با توجه به اتصال این پروژه به سراب و جمهوری آذربایجان، قطار میانه - تبریز بخشی از مسیر ترانزیت را تکمیل می کند، همچنین گلوگاه های آن در مسیر «بستان آباد - تبریز» نیز رفع شده که طبق پیش بینی این پروژه طی امسال و سال آتی به مقاصد مورد هدف می رسد.
اسلامی در خصوص وضعیت ایستگاه بستان آباد، گفت: ساختمان ایستگاه بستان آباد در حال تکمیل بوده و آیتم های مختلف آن پیش بینی و خریداری شده و نصب خواهد شد، همچنین راه دسترسی اش نیز تملک شده و در حال زیرسازی است.
وی ادامه داد: خط آهن در برنامه دولت تدبیر و امید، برنامه توسعه ششم و در صدر تأکیدات مقام معظم رهبری قرار دارد، از این رو آقای رئیس جمهور اهتمام جدی به توسعه شبکه ی ریلی دارد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شبکه ریلی در برخی استان ها توسعه یافته ولی قطاری برای تردد وجود ندارد، مطرح کرد: قراردادهای سنگینی با صنایع برای توسعه ناوگان ریلی منعقد شده و تسهیلاتی نیز در اختیارشان قرار گرفته تا در کنار شبکه ریلی، ناوگان قدرتمند ساخت داخل نیز داشته باشیم و سهم بار و مسافر در حمل ونقل ریلی افزایش یابد.
وی ادامه داد: احداث زیرساخت بخشی از کار بوده و بخش مهمتر ، تأمین قطار برای حمل ونقل مسافر و بار است. بستان آباد منطقه لجستیکی بوده و می تواند از ظرفیت حمل ونقل ریلی برای انتقال بار در شریان های ...

سرخط اخبار