پرونده تحقیق درباره سوءاستفاده وزیر خارجه آمریکا از قدرت و به کارگیری یکی از کارمندان دولت برای به گردش بردن سگش و نیز شستن لباس و ظروف در خانه، کم کم به یک رسوایی بزرگ برای او و کاخ سفید تبدیل خواهد شد.

اعتمادآنلاین: آمریکا با تازه ترین رسوایی در دولت دونالد ترامپ روبرو شده است. پرونده سوءاستفاده مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از قدرت به تدریج می رود تا به یک رسوایی در رسانه های آمریکا تبدیل شود. پرونده تحقیق درباره سوءاستفاده وزیر خارجه آمریکا از قدرت و به کارگیری یکی از کارمندان دولت برای به گردش بردن سگش و نیز شستن لباس و ظروف در خانه، کم کم به یک رسوایی بزرگ برای او و کاخ سفید تبدیل خواهد شد.
به گفته رسانه های آمریکایی، کاخ سفید تلاش زیادی کرده تا این موضوع را مسکوت نگه دارد، تا آنجا که ترامپ مجبور شد برای سرپوش گذاشتن بر آن وارد عمل شود.
به نوشته روزنامه نگاران آمریکایی، علت برکناری بازرس کل وزارت خارجه هم ورود او به تحقیقاتی در مورد این مساله بود.
ظاهراً «استیون لینک» بازرس کل وزارت خارجه آمریکا تحقیقاتی راجع به مامور شدن یکی از کارمندان وزارت خارجه برای انجام کارهای شخصی مایک پمپئو آغاز کرده بود و همین امر باعث شد شغلش را از دست بدهد.
همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این اخبار و احتمال آغاز تحقیقات در مورد وزیر خارجه اش، گفته است به هر حال بهتر است که پمپئو بنشیند و تلفنی با رهبران جهان مذاکره کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری