غوغای آن شب اصلاً به ما ربطی نداشت/ حضرت علی (ع) به من نبات جوشانده داد و شفا گرفتم!

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳
غوغای آن شب اصلاً به ما ربطی نداشت/ حضرت علی (ع) به من نبات جوشانده داد و شفا گرفتم!
در پی خبر پیشین، مبنی بر طرح ادعاهای تازه و اظهارات جنجالی رئیس فرقه گنابادی در سالگرد غائله گلستان هفتم ۹۶، جزییات تازه ای از این موضوع آشکار شد.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس، «نورعلی تابنده»، قطب فرقه گنابادی که روز دهم اسفندماه جاری در میان جمعی از دراویش به سخنرانی پرداخت، با اشاره به خاطره ای از دوران کودکی خود، مدعی کشف و شهود شد و اظهار داشت: «[به سبب بیماری لاعلاج] توی اتاق، مرا رو به قبله خوابانده بودند...در یک عالمی بین خواب و بیداری، چیزهایی حس می کردم...دیدم در پشت بام منزلمان، یک گنبدی است... نشسته بودم آنجا... دیدم از آن طرف، یک نفر آمد که عکسش را در عکس های خود دیده بودم. حضرت صالح علیشاه می فرمودند حضرت علی است. دیدم مثل اینکه حضرت علی (ع) آمد و مرا دید که در وضعیت ناجوری هستم. یکی از این قهوه ریزها دستش بود... جلوی من رسید، فرمود بگیر این «نبات جوش» را بخور... خوب می شوی... گرفتم خوردم... دیدم راحت شدم... برگشتم به این عالم، دیدم حالم خوب شده است.» (1)
پیش از این، چنین اظهاراتی صریح را در باب مکاشفه، از نورعلی تابنده سراغ نداریم و این نخستین بار بود که قطب سالخورده فرقه گنابادی در سخنان خود، مدعی این موضوع شد؛ امری که از سوی نزدیکان و مدیران رسانه ای فرقه ـ در نوعی مصلحت اندیشی ـ مسکوت باقی ماند و به تعبیر بهتر، مشمول قاعده خودسانسوری شد.
دیگر اظهارات جنجالی تابنده در این روز به تفسیرهای وی از حوادث غائله گلستان هفتم بازمی گردد که طی آن ـ در لفافه ـ به تخطئه دراویش افراطی پرداخته و عامل اغتشاشات را متوجه عناصر بیرونی، به ویژه متولیان خدوم نظم و امنیت و نیروهای دلسوز که خود مورد ظلم دراویش قرار گرفتند، می سازد: «در همین واقعه اول اسفند، من... همان شب قبل... خواستم بین این ها که از روی خلوص نیت آمده بودند... و اولیای ...

[ مشاهده متن کامل غوغای آن شب اصلاً به ما ربطی نداشت/ حضرت علی (ع) به من نبات جوشانده داد و شفا گرفتم! فارس نیوز ]