رییس کمیته ملی المپیک گفت: ارزیابی من از مجموع مکاتبات، برگزاری المپیک توکیو است.
به گزارش ایلنا، سید رضا صالحی امیری در نشست خبری که در کمیته ملی المپیک برگزار کرد در مورد لغو یا برگزاری المپیک توکیو بیان کرد: سوم تیر ماه نامه ای از IOC به ما ارسال شد که برای بقیه کشورها هم ارسال شده بود و در خصوص برگزاری المپیک اظهاراتی داشتند. در این نامه قید شده است: "مردم ژاپن به زندگی عادی خود با رعایت پروتکل های بهداشتی برگشته اند و ۱۲ رشته ورزشی فعالیت خود را آغاز کرده اند. مشعل المپیک می تواند مانند نوری در این تونل تاریک باشد. کمیته ملی المپیک ژاپن تلاش خواهد کرد با اولویت سلامتی ورزشکاران در راه برگزاری المپیک قدم بر دارد."
او ادامه داد: ارزیابی من این است با توجه به مکاتباتی که داریم تمام دستورالعمل ها برای برگزاری المپیک است. نقشه راه برگزاری المپیک توکیو را نیز ابلاغ کرده اند. از طرفی ارزیابی این است تا آن زمان واکسن کشف می شود. ازطرفی اگر شرایط شدید شود اطلاعی از آینده نداریم که در مورد آن قضاوت کنیم اما اراده ژاپن و IOC بر برگزاری المپیک است. ژاپن هم رسما اعلام کرده از مرحله بحران عبور کرده است. ممکن است تمهیداتی در نظر بگیرند اما اصل رویداد لغو نخواهد شد.
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که برای کسانی که مدال بازی های آسیایی هم دارند تندیس ساخته می شود یا خیر، گفت: در اردیبهشت سال گذشته که موزه را افتتاح کردیم فلسفه ای را مبنا قرار دادیم تا نسل جدید را با نسل قدیم پیوند بزنیم. ما از پدیده ای به نام شکاف نسلی اعلام نگرانی می کنیم. یکی از سیاست های ما افتتاح موزه بود تا شکاف فرهنگی را کم کنیم. برای موزه چند فاز تعریف کردیم ...

عناوین مهم خبری