به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اردبیل دکتر ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری اردبیل هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی نخبگان، اساتید و دانشجویان با حوزه فناوری عنوان کرد و افزود: 44درصد بیکاران جامعه را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند و67درصد بانوان نیز بیکار هستند.
وی گفت: ما با افتخار می توانیم بگوییم که در سال 98 شرکت های دانش بنیان از20به 30 مورد افزایش و نزدیک به 75درصد افزایش در واحدهای فناوری داشتیم که این واحدها همه در حوزه اشتغال فعالیت می کنند ، 230 تیم کارآفرین داریم و پارک علم وفناوری توانسته برای بالای 700نفر اشتغال ایجاد بکند.
رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نیز با بیان اینکه تعامل خوب دانشگاه با پارک علم و فن آوری استان تجاری شدن 28محصول این دانشگاه را در پی داشته افزود: طی یک سال و نیم گذشته 320 نفر فارغ التحصیل دانشگاه آزاد واحد اردبیل در صنایع نوآورانه و شرکت های دانش بنیان اشتغال یافته اند .
محمدلو مدیر کل امور بانوان استانداری اردبیل نیز حمایت های ویژه از زنان در جهت توسعه اقتصادی استان را یادآواری کرد و گفت: بسیاری از موانع و محدودیت های این قشر از میان برداشته شده و بیش از 2هزار نفر از زنان استان در تولید و مشاغل خانگی فعال هستند.

سرخط اخبار