ممانعت دولت سعودی از ورود تیم سازمان ملل به یمن

جهان نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹
رئیس تیم کارشناسان سازمان ملل در امور یمن گفت که دولت های سعودی و امارات مانع ورود این تیم کارشناسی به یمن می شوند.

به گزارش جهان نیوز ، «کمال الجندوبی» رئیس تیم کارشناسان سازمان ملل در امور یمن، امروز (سه شنبه) در چهل و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، دومین گزارش این تیم درباره یمن را قرائت کرد.
به نوشته پایگاه خبری القدس العربی، او گفت که پس از انتشار گزارش اول درباره یمن در آگوست ۲۰۱۸، دولت های سعودی، امارات و مصر مانع از وورد تیم کارشناسان به یمن می شوند.
الجندوبی همچنین گفت که لیست اسامی کسانی که در یمن مرتکب جنایت جنگی شده اند به خصوص افرادی از سعودی و امارات را به «میشل باشیلت» کمیساریای حقوق بشر داده است تا جامعه جهانی ساز و کاری را برای رسیدگی به جنایت های جنگی در یمن به وجود آورد.
این مقام بین المللی در ادامه تأکید کرد که حوثی های یمن اجازه ورود به تیم کارشناسان سازمان ملل به مناطق تحت تسلط خود را می دهند اما دولت های سعودی و امارات مانع می شوند و همچنین دولت مصر نیز مانع گفت و گو با برخی یمنی ها در این کشور می شود.
او گفت که ائتلاف سعودی مانع از همکاری شاهدان عینی و کسانی که قربانی خشونت در یمن شده اند با کمیته سازمان ملل می شود و این ائتلاف به همراه دولت منصور هادی به سؤالات اعضای کمیته پاسخ نمی دهند.
به گفته الجندوبی علی رغم تمامی مشکلات، تیم کارشناسان سازمان ملل توانسته با ۶۰۰ نفر از شاهدان عینی و پناهندگان و خانواده های قربانیان گفت و گو کند.
او خطاب به اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت که نتایج تحقیقات نشان می دهد که یمنی ها در معرض شکنجه، سوءرفتار، خشونت جنسی و بازداشت های خودسرانه هستند. او گفت که مردم یمن از انواع دردها و مشکلات ناشی از جنگ و بیماری و گرسنگی و فروپاشی اقتصادی و تروریسم بین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار