معاون طرح های توسعه معدن وصنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: اکنون در 30 استان کشور در وسعت 652 هزار و 61 کیلومتر مربع پهنه های اکتشافی معدنی به این سازمان (کنسرسیوم) واگذار شده است.

«محمد آقاجانلو» روز سه شنبه افزود: امروز مساحت پهنه های معدنی در حال کار بالغ بر 384 هزار و 795 کیلومتر مربع و بقیه پهنه ها به وسعت 277 هزار و 766 کیلومتر مربع پس از انجام عملیات اکتشافی فاز یک و دو آزادسازی شده است.
وی یادآورشد: مساحت پهنه هایی که برای ادامه عملیات اکتشافی به مشارکت با بخش خصوصی گذاشته شده است، 660 هزار و 81 کیلومتر مربع است.
پیش از این خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو گفته بود: فعالیت اکتشافی ایمیدرو در دولت یازدهم تا سال 1397 بالغ بر 270 هزار کیلومتر مربع بود و در سال 98 برنامه 300 هزار کیلومتر مربع کلید خورد.
مجموع برنامه اکتشافی ایمیدرو در دولت های یازدهم و دوازدهم 650 هزار کیلومتر مربع برآورد شده است.
آقاجانلو پیرامون نتایج عملیات اکتشاف ایمیدرو نیز توضیح داد: پس از عملیات اکتشاف در فازهای شناسایی و پی جویی تعداد 759 محدوده امید بخش به مساحت 34 هزار و 95 کیلومتر مربع به دست آمد که برای 281 محدوده به مساحت 29 هزار و 38 کیلومتر مربع درخواست پروانه اکتشاف شد و بقیه محدوده ها به سازمان های صنعت، معدن وتجارت استان ها واگذار شده تا بوسیله برگزاری مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار شود.
وی خاطرنشان ساخت: امسال که به عنوان جهش تولید نام گذاری شده، تلاش ایمیدرو اکتشاف محدوده های امید بخش جدید و ایجاد اطلاعات استاندارد و شفاف در این محدوده ها برای واگذاری به بخش خصوصی و استفاده از تمامی ظرفیت بخش های علاقمند به این عرصه است.
این مقام مسوول اضافه کرد: براساس قوانین، برای ادامه عملیات اکتشاف در فازهای عمومی و تفصیلی باید پروانه اکتشاف توسط سازمان های صنعت، معدن و تجارت هراستان برای ایمیدرو صادر شود که براین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار