مستند تلویزیون آلمان درباره «فقر در آمریکا»، جامعه این کشور را از زاویه ای واقع بینانه تر نشان داد.

به گزارش مشرق،  بخش انگلیسی شبکه تلویزیونی دویچه وله آلمان مستندی با عنوان «فقر در آمریکا» پخش کرد که واقعیت های تکان دهنده ای از فقر در این کشور را به نمایش گذاشت. این مستند تلویزیونی به تهیه کنندگی «سباستین گیلز» (Sebastien Gilles) از ایالت کالیفرنیای آمریکا شروع می شود و زندگی چندین فقیر آمریکایی را از نزدیک به تصویر می کشد.
در جنوب ایالت کالیفرنیای آمریکا خورشید طلوع کرده است و نور آفتاب به خلیج سان دیه گو می تابد. در کنار یک بزرگراه در داخل یک توقفگاه خودرو (پارکینگ) خانمی ۵۴ ساله به نام «ماریا» کار روزانه اش را آغاز کرده است. ماریا در حال جمع و جور کردن وسایل خود از داخل خودرویی است که نقش خانه ای او را در این توقفگاه بازی می کند. ماریا هیچ جایی برای اقامت ندارد. وی اکنون یکسال است که شب ها داخل خودروی ون خود می خوابد.
حدود ۳۰ نفر دیگر مثل ماریا هستند که داخل خودروهایشان در این توقفگاه شب را به صبح می رسانند. این توقفگاه رایگان است و در آن پولی بابت پارک کردن خودروها دریافت نمی شود، اما بیشتر این آدم ها شاغل هستند. این افراد مشاغل مختلفی دارند. راننده های تاکسی های اینترنتی مثل «اوبِر» هستند، یا منشی شرکت هستند و یا حتی تکنسین رایانه هستند! شغل ماریا نظافتچی و پرستار خانگی است، وی کاری خسته کننده دارد که هفت روز هفته مشغول انجام دادن آن است!
دانلود
یک سازمان (خیریه) برخی امکانات رفاهی برای این افراد فراهم کرده است که شامل شیر آب، سرویس بهداشتی سیار و یک آشپزخانه صحرایی کوچک می شود که ماریا قبل از آنکه سر کار برود قهوه صبحانه اش را در این آشپزخانه صحرایی آماده می کند. فلاکتی که ماریا گرفتارش شده است وضعیتی است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار