رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر مشکلی در صادرات سیب زمینی وجود ندارد و با پیشنهادات استانی در کل کشور موانع در این زمینه رفع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسین پیرمؤذن اظهار کرد: هیچ مانعی در صادرات سیب زمینی وجود ندارد و با تعرفه ۱۰۰۰ تومان صادرات به کشورهای مختلف در حال انجام است هر چند که برخی از کشورها به دلیل فصل برداشت سیب زمینی تعرفه واردات را تا سه برابر افزایش دادند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر از گمرک بیله سوار روزانه ۲۰ تا ۲۵ کانتینر صادرات سیب زمینی در حال انجام است و به غیر از کشور عراق به سایر کشورها از جمله افغانستان، پاکستان، ترکیه، آذربایجان و آسیای میانه صادرات سیب زمینی در حال انجام است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه علاوه بر تأمین نیاز داخلی و واحدهای فرآوری صادرات سیب زمینی از استان اردبیل با قیمت مناسب انجام می شود، گفت: کشاورزان دو هزار تا دو هزار و ۲۰۰ تومان سیب زمینی خود را به فروش می رسانند و هیچ مشکلی در تأمین نیاز داخلی و صادرات وجود ندارد.
پیرمؤذن به موضوع پیمان سپاری ارزی و تعلیق کارت های بازرگانی تجار اشاره کرد و افزود: در نشست اخیری که استاندار اردبیل با وزیر صمت داشتند، موانع و مشکلات رفع شده و صادرکنندگان ما برای صادرات به کشورهای مختلف هیچ مشکلی ندارند و حتی به راحتی می توانند تجارت خود را انجام دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در گذشته صادرات به کشورهای همسایه حتی با ریال و بدون پیمان سپاری انجام می شد اما در دو سال گذشته با طرح موضوع پیمان سپاری ۸۵ درصد صادرکنندگان ما سعی کردند تا به تعهدات خود عمل کرده و ارز حاصل از صادرات را به استان باز گردانند.
پیرمؤذن اضافه کرد: استان اردبیل در بحث خرید و فروش و داد و ستد کارت های بازرگانی با مشکلی جدی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار