سفر آبه به ایران از اهمیت ذاتی برخوردار است /هیچ تغییری در دستور کار دولت نیست

دولت یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰
سخنگوی دولت با تکذیب شایعه برکناری زنگنه از مقام وزارت نفت از سوی دولت، گفت: آقای زنگنه با توجه به تجاربشان از وزرای کلیدی دولت هستند و چنین بحثی در دولت مطرح نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، «علی ربیعی» عصر یکشنبه در نخستین کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره شایعه برکناری زنگنه از مقام وزارت نفت، افزود: آقای زنگنه از وزرایی هستند که علاوه بر ایفای نقش در تولید و فروش نفت که در شرایط فعلی از موضوعات بسیار جدی و اساسی ماست، در سایر موضوعات دولت هم همیشه فعالانه حرف زدند، نظر داشتند و از وزرای کلیدی بوده اند.
وی ادامه داد: البته همه وزرا کلیدی هستند ولی آقای زنگنه با توجه به تجارب شأن از وزرای کلیدی ما محسوب می شوند و چنین بحثی در دولت مطرح نیست؛ البته تا وقتی که من یادم هست همیشه اسم زنگنه در مجلس مطرح بود. اسم من و زنگنه همیشه در استیضاح ها مطرح بوده و امیدوارم آقای زنگنه در دوران باقی مانده دولت هم نقش مهمی را ایفا کند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز با توجه به کاهش صادرات و فشاری که تحریم های آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت به ما وارد می کند، اظهار داشت: در این دوره تاریخی نقش زنگنه برای ما با ارزش خواهد بود. همه ما باید کمک کنیم.
وی افزود: هرچند (استیضاح) حق مجلس است ولی نمایندگان محترم هم باید کمک کنند وجود افراد کارشناس و صاحب نظر که در مشکلات، نفت تولید می کنند، می توانندصنایع پایین دستی نفت را گسترش دهند، به بازارهای جهانی آشنا باشند، و بتوانند در فروش به ما کمک کنند، بسیار حائز اهمیت است.
سخنگوی دولت یادآورشد: اطلاع ندارم تا آنجا که من در دولت بودم، چنین صحبتی نشنیدم. خیلی وقت ها رئیس جمهور از من هم انتقاد می کردند و من هم مورد مخاطب قرار می گرفتم. همین امروز در مورد وام های روستایی می گفتند چرا تعجیل نشد. اینها نمی تواند ملاک قضاوت ...

سرخط اخبار