نخستین رویداد استارتاپی ریلی کشور برگزار شد

فناوری و نوآوری شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری، نخستین رویداد استارتاپی ریلی کشور را همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و با حضور بیش از ۱۵۲ شرکت داخلی و خارجی برگزارکرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، صنعت ریلی در ایران قدمتی طولانی دارد و یکی از صنایع قدیمی و نام آشنا برای ایرانیان محسوب می شود. صنعتی که همپای تغییر نسل ها، رشد کرده ؛ اما هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است.
توسعه شرکت های استارتاپی و شتاب دهنده ها یکی از راه هایی است که می تواند به صنعت ریلی کشور کمک کند و روحی تازه به این صنعت ریشه دار اما نیازمند به فناوری بدمد. بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری، نخستین رویداد استارتاپی ریلی کشور را همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی برگزار کرد. این رویداد استارتاپی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره،) شهرری و همچنین حمایت شرکت راه آهن برگزار شد.
در این مراسم، سید جلال موسوی معاون اجرایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: معاونت علمی و فناوری با حمایت از تمامی استارتاپ ها به عنوان یک شتاب دهنده در خدمت 8 تیم حاضر در این رویداد خواهد بود.
وی افزود: ستاد تلاش می کند حمایت های لازم برای توسعه فعالیت استارتاپ ها و شتاب دهنده های این حوزه صورت گیرد.
توسعه رویدادهای استارتاپی ریلی در کشور
علی شهابی رئیس دبیرخانه شبکه های ارتباطی حمل و نقل دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره نخستین ...

سرخط اخبار