اعتمادآنلاین| تصویر کودکی گریان در آغوش مادر در میان زمین چمن ورزشگاه استادیو الفونسو لاستراس نمایانگر همه آن چیزی بود که در هفته کابوس وار فوتبال مکزیک گذشت.
خشونت، اعتراض و یک بازی نیمه تمام هفته ای را در فوتبال این کشور رقم زد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگا MX آرزوی فراموش کردنش را دارند، اما برای فراموش کردن وقایع تلخ این هفته فوتبال مکزیک نیازمند آموختن از تجربیات بد گذشته است.
در حالی که مسئولان فوتبال مکزیک بارها اعلام کرده اند فوتبال این کشور در حال مدرن شدن است تصاویری از استادیوم های این کشور به جهان مخابره شد که مثال نقض این ادعا بود.
بخشی از مشکل خشونت های لیگ مکزیک به عدم پرداخت دستمزد تعدادی از بازیکنان تیم وراکروز برمی گشت. برخی از این بازیکنان 6 ماه است که حقوق نگرفته اند.
با زمزمه اعتصاب بازیکنان این تیم انریکه بونیلا رئیس لیگ MX در کنفرانسی خبری اعلام کرد با گرفتن وام بدهی بازیکنان وراکروز پرداخت خواهد شد. بازیکنان وراکروز اما در بازی روز جمعه اعتراض خود را با یک دقیقه تاخیر در انجام بازی نشان دادند. هرچند این اعتراض به دلیل عدم همراهی تیم مقابل نیمه کاره باقی ماند.
با عبور از روز جمعه و اعتراض بازیکنان وراکروز به نظر می رسید شرایط اندکی آرام شده، اما در بازی روز یکشنبه 2 تیم اتلتیکو سن لوئیس و کرتارو خشونت بارترین اتفاقات فوتبال مکزیک در سال های اخیر رقم خورد.
درگیری روی سکوها، بدن های خونینی که با برانکارد از ورزشگاه خارج می شدند و هوادارانی که برای فرار از درگیری در اطراف زمین پراکنده بودند باعث شد بازی 10 دقیقه قبل از زمان قانونی نیمه کاره بماند.
خوش شانسی بود که شرایطی چنین خارج از کنترل کشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار