رئیس کل بانک مرکزی در تشریح جزئیات وام یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر گفت: این وام به ۲۳میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ ۱۲درصد و بازپرداخت ۲۴ماهه با تنفس ۴ماهه پرداخت می شود.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عبدالناصر همتی در تازه ترین یادداشت اینستاگرامی ضمن تشریح جزئیات برخی سیاست های کرونایی دولت اعلام کرد: بانک مرکزی از طریق کاهش 250هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانکها و با همراهی بانکها امکان تأمین اعتبار 750هزار میلیارد ریالی با نرخ 12 را فراهم ساخته است.
وی همچنین در خصوص جزئیات وام یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر گفت: پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به 23میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ 12 درصد و بازپرداخت 24ماهه با تنفس 4ماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.
قسط وام یک میلیونی خانوارهای یارانه بگیر چقدر است؟/ احتمال افزایش خانوارها
همتی افزود: با تأیید مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه های عمدتاً درمانی ناشی از کرونا اختصاص یافت. بانک مرکزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آن را دراختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.
وی با بیان اینکه امروز در جلسه ای در حضور معاون اول محترم رئیس جمهور، برنامه ریزی لازم برای تأمین دارو و کالاهای اساسی سال 99 انجام شد، تصریح کرد: درخواست بانک مرکزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین المللی پول و استفاده از آن برای کمک به برنامه مقابله با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، در جریان مراحل اداری است.
روحانی خبرداد: اختصاص اعتبار یک میلیون تومانی به تمام سرپرستان یارانه بگیر

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری