اطلاعات ۵۰هزار کاربر صرافی نوبیتکس فاش شد

عصرصنعت . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۴۵
از چند سال گذشته ، تب خرید و فروش ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین در کشور و سطح جهان بالا رفته و این موضوع در چند ماه اخیر به اوج خود رسیده است. افزایش قیمت رمزارزها سبب شده توجه زیادی به سمت آن ها جلب شود و بسیاری به چشم یک سرمایه گذاری موفق به این پول های نوین نگاه کنند.

به گزارش “ عصر صنعت ” ؛اما خلاء های قانونی در این حوزه در کشور از بدو ورود رمز ارزها به بازارهای مالی وجود داشت و با توجه به اینکه این رمزارزها در شرایط تحریم های مالی می توانستند به اقتصاد کشور کمک کنند، اما ارگان ها و سازمان های ذینفع تلاشی برای ساماندهی رمزارزها نکردند. دراین بازار آشفته و بی قانون، افراد فرصت طلب دست بکار شدند و زمان را برای اهداف سودجویی خود مناسب تشخیص دادند. از سال ۱۳۹۵ به بعد در کشور شاهد رشد قارچ گونه تاسیس صرافی های رمز ارزی بودیم. صرافی هایی که تلاش می کردند سرمایه های سرگردان جامعه را به سمت خود جلب کنند و در این نابسامانی ها از این نمد برای خود کلاهی بدوزند.
هرچند در این میان تعداد انگشت شماری از صرافی هایی هم بر پایه سرمایه های شخصی و با هدف اشتغال و کارآفرینی و خدمت به کشور تاسیس شدند و برای گسترش فناوری های بلاکچین و رمز ارزها کوشش هایی کردند.
با وجود تمام موارد ذکر شده در تمامی این سال ها هر روز اخبار و شایعات فراوانی در این حوزه به گوش می رسید. تا اینکه در تاریخ ۲۰ دی ماه سال جاری در دو سایت خبری “ آی تی رسان ”  و “ شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز ” مطلبی با عنوان “مراقب خرید و فروش ارزهای دیجیتال در نوبیتکس باشید!” انتشار پیدا کرد. در مطلب فوق به تخلفات یکی از صرافی های فعال در حوزه رمز ارزها با نام نوبیتکس اشاره شده بود. صرافی که اطلاعات زیادی در خصوص آن در دسترس نیست و تنها مرجع قابل اعتماد به ایت صرافی، وب سایت آن است . صرافی نوبیتکس ادعا می کند که  نخستین بازار حرفه ای یا اصطلاحاً Exchange Market برای مبادله دارایی های دیجیتال و رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار