گروه سیاست و اقتصاد مراسم تقدیر از واحدهای تولیدی نمونه کرمان و گرامیداشت روز جهانی استاندارد در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش ایکنا از کرمان، اسماعیل عاقلی، مدیر کل استاندارد استان با بیان اینکه شعار روز ملی استاندارد امسال «استانداردهای ویدوئویی خالق صحنه جهانی» است، گفت: بشر برای ارتباط با هم نوع خود از ابزارهای مختلفی در زمان استفاده کرده است که از جذاب ترین این ابزارها، ابزارهای اطلاع رسانی تصویری و ویدیوئی است.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از واردات بهترین گزینه را ارتقای کیفیت تولیدات داخلی می دانند، افزود: انتخاب شعارهای اقتصادی در چند سال اخیر از سوی مقام معظم رهبری اهمیت استاندارد و توجه به این مسئله را بیشتر می کند.
مدیر کل استاندارد استان با بیان اینکه حدود 98 درصد تولیدات ما در کشور مشمول استاندارد اجباری نیستند، بیان کرد: در استان کرمان 571 واحد تولیدی مشمول استاندارد اجباری است.
وی از راه اندازی پژوهشکده استاندارد جنوب شرق کشور در کرمان خبر داد و تصریح کرد: این پژوهشکده با تمرکز بر محصولات کشاورزی، صنایع معدنی و خودرو در استان راه اندازی می شود.
انتهای پیام

سرخط اخبار