واکسن وزارت دفاع در آستانه اخذ مجوز تست انسانی

لوگوی ایسنا ایسنا . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۵:۱۲
دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.

دکتر مصطفی قانعی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین خبرها درخصوص واکسن های ایرانی کرونا، گفت: واکسن کرونای بنیاد برکت و واکسن انستیتو رازی موافقت کمیته اخلاق را گرفته اند، همچنین واکسن مرتبط با وزارت دفاع در مراحل پایانی اخذ مجوز کمیته اخلاق قرار دارد.
واکسن کرونای انستیتو رازی در آستانه جذب داوطلب
وی افزود: مجوز ورود و کارآزمایی بالینی برای واکسن کرونای انستیتو رازی صادر شده و باید زیرساخت های جذب داوطلب برای تزریق واکسن در فاز اول مطالعات بالینی را انجام دهند. بنابراین احتمالا طی دو هفته آینده در مجموع، سه شرکت که کار تحقیق انسانی واکسن را آغاز کرده اند را خواهیم داشت.
واکسن کرونای وزارت دفاع در آستانه اخذ مجوز تست انسانی
قانعی درباره واکسن کرونای سوم در کشور، افزود: واکسن سوم با نام «میلاد نور» مرتبط با وزارت دفاع است. این واکسن هم در آخرین مراحل اخذ مجوز کمیته اخلاق است و شاید در آستانه اخذ آن است. این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است البته هنوز مجوز آغاز فاز انسانی برای آن صادر نشده و اطلاعات تکمیلی در مورد آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی درخصوص اینکه مطالعات بالینی واکسن کرونا انستیو رازی قرار است بر چند نفر انجام شود، تصریح کرد: مجری طرح جزئیات این مطالعات را اعلام می کند اما احتمالا مانند واکسن کرونای بنیاد برکت، مطالعات واکسن های بعدی هم پیش خواهد رفت.
پیش بینی واکسیناسیون ۶۰ درصدی در کشور تا اسفند ۱۴۰۰
دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا درباره گمانه زنی ها از زمان تقریبی کنترل زنجیره انتقال بیماری با دسترسی به واکسن کرونا، تاکید کرد: هر زمان واکسیناسیون به ۶۰ درصد جمعیت یک جامعه برسد، ...

سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .