ارتباط خاموشی معابر با وقوع برخی جرایم

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۵
رئیس پلیس آگاهی از ارتباط خاموشی معابر با وقوع برخی جرایم خبر داد و گفت: خاموشی معابر و بزرگراه ها در افزایش سرقت ها به ویژه سرقت های خرد تاثیر دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سردار محمد قنبری در نشست خبری با قدردانی از تلاش خبرنگاران در انعکاس ماموریت های متنوع و گسترده پلیس، افزود: همیشه و در همه حال، اصحاب رسانه را یار و یاور خودمان در اجرای ماموریت ها می دانیم و بر نقش این عزیزان در ارتقاء و احساس امنیت واقفیم.
رئیس پلیس آگاهی ناجا یادآور شد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در نتایج به دست آمده در حوزه امنیت سهیم هستند و می توانند ضمن ارتقاء آگاهی عمومی در جامعه به توسعه امنیت عینی و ذهنی جامعه نیز کمک شایانی کنند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه معمولا امنیت از دو دیدگاه عینی و ذهنی مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد، توضیح داد: بعد عینی امنیت در واقع موضوعات و مولفه هایی است که مشهود و در واقعیت وجود دارد (واقعیت هایی که در عیان و پنهان مشهود و ملموس است)، در حالی که منظور از بعد ذهنی امنیت، احساس امنیتی است که در ذهن و باور مردم وجود دارد؛ اگر مردم احساس آرامش کنند این موضوع یعنی احساس امنیت به وضوح نمایان می شود.
افزایش گشت های آگاهی و انتظامی
سردار قنبری ادامه داد: هر چند که خاموشی معابر و بزرگراه ها در افزایش سرقت ها به ویژه سرقت های خرد تاثیر دارد، اما از زمان اعمال محدودیت های کرونایی و با دستور فرمانده نیروی انتظامی تردد گروه های گشت آگاهی و انتظامی در سطح شهر ها به ویژه از ساعت ۲۱ به بعد افزایش داشته است.
سردار قنبری در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد پلیس آگاهی ناجا طی ۱۰ ماهه اخیر پرداخت و افزود: خوشبختانه از بعد عینی امنیت در شرایط مطلوبی قرار داریم و تلاش ما نیز توسعه روزافزون امنیت عینی و ذهنی در جامعه است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.