تهران (پانا) - نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران کاهش سطح زیرکشت گندم و جایگزینی کشت جو به جای گندم را تکذیب کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگارن جوان، علیقلی ایمانی نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران در واکنش به شایعات اخیر مبنی بر کاهش سطح زیر کشت گندم و عدم رغبت کشاورزان به تولید اظهار کرد: برخی افراد با اظهار نظر غیرکارشناسی مبنی بر کاهش سطح زیرکشت گندم و جایگزینی کشت جو به جای گندم به این شایعات دامن می زنند.
وی با اشاره به اینکه در تاریخ واردات گندم، واردات ۸ تا ۱۰ میلیون تن گندم بی سابقه بوده است، افزود: در برخی رسانه ها عنوان شده که تاکنون گندم و جو کشت نشده است و دولت قصد دارد که ۸ تا ۱۰ میلیون تن گندم وارد کند، درحالیکه تاکنون واردکننده این میزان گندم نبودیم.
ایمانی ادامه داد: بنابر آخرین آمار تا تاریخ ۲۸ آبان ۳ میلیون و ۹۴۳ هزار هکتار گندم کشت شد که امسال تا این تاریخ ۱۲ هزار هکتار بیشتر کشت شده است.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه سطح زیرکشت گندم به ۶ میلیون هکتار خواهد رسید، گفت: گرچه از الان به سبب تاثیرگذاری عوامل متعدد نظیر سیل، سرما، بارندگی و ... نمی توان برآورد دقیقی از تولید داشت، اما سطح زیرکشت به اهداف برنامه می رسد.
وی با اشاره به اینکه کشاورزان در تکاپوی کشت گندم هستند، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید و نرخ پایین خرید تضمینی، کشاورزان باید پیگیر اصلاح قیمت خرید تضمینی باشند تا تولید با سود معقولی بدست کشاورزان برسد.
به گفته این مقام مسئول، با وجود افزایش قیمت نهاده های تولید، دولت باید تلاش کند تا قیمت خرید تضمینی اصلاح شود.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران پرداخت کشاورز کارت را اقدامی مناسب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار