رئیسی تاکید کرد: "بیش از ۳۰ هزار نفر وارد جزیره قشم شدند و به مسافرت رفتند که می تواند کانون آلودگی و عاملی برای شیوع بیماری باشد."

فرارو- وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر کشور نگرانی خود را درباره  احتما شیوع کرونا در «مراسم فاطمیه» و «سفر به شمال» مطرح کرد. 
سعید نمکی با بیان اینکه چنانچه برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه در چند روز آینده منطبق بر شیوه نامه ها و توصیه های همکاران صورت نگیرد، یقیناً در افزایش بیماری نقش موثری خواهد داشت، بر لزوم اتخاذ تمهیدات ویژه و رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه و همچنین ممانعت از ورود هرگونه مسافر غیربومی به استان های شمالی، تاکید کرد.
با وجود کنترل نسبی کرونا در کشور اوضاع در استان ها شمالی بسیار نگران کننده است. ده شهر در استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند و برخی شهرهای گلستان و گیلان نیز وضعیت نارنجی دارند. 
آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدون کنار و نکا شهرهای قرمز استان مازندران هستند.
۲۳ شهر نارنجی در سه استان گلستان، گیلان و مازندران قرار دارند.
سعید نمکی خطاب به رحمانی فضلی نوشته است: "این جانب و همکارانم به شدت نگران خیز جدید بیماری و شروع موج چهارم با ارتفاعی به مراتب بیشتر از امواج قبلی بوده و هستیم لذا خواهشمند است."
او درخواست کرده که دو مورد مورد توجه ویژه قرار گیرد: " ۱- گرچه عاشقان اهل بیت در همراهی با مدافعان سلامت همواره از پیشگامان رعایت پروتکل های بهداشتی بوده اند، با این وجود اگر برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه در چند روز آینده منطبق بر شیوه نامه ها و توصیه های همکاران صورت نگیرد، یقیناً در افزایش بیماری نقش موثری خواهد داشت. در این زمینه دستور ویژه جنابعالی و انجام تمهیدات لازم، راهگشا خواهد بود.
۲- طبق گزارشات واصله تعداد قابل توجهی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار