همایش هنرهای تجسمی و چالش های حقوقی آن

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳

نهمین «همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط» با موضوع هنرهای تجسمی برگزار می شود.
به گزارش ایلنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نهمین دوره از «همایش ملی حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط» را سال آینده با موضوع هنرهای تجسمی و چالش های حقوقی آن برگزار خواهد کرد .
سید عباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، طی احکام جداگانه ای اعضای کمیته سیاستگذاری و هماهنگی این همایش را منصوب کرد. به موجب این احکام علی اصغر کاراندیش مروستی (معاون حقوقی و امور مجلس و استان ها به عنوان رئیس همایش)، لادن حیدری (معاون وزیر در امور توسعه مدیریت و منابع عضو شورا)، هادی مظفری (مدیر کل هنرهای تجسمی عضو شورا)، محمد مهدی احمدی (مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی، سرپرست معاونت مطبوعاتی و عضو شورا)، حامد سهرابی (مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی به عنوان دبیرهمایش و عضو شورا)، اعظم صمدی (معاون مالکیت فکری دفتر حقوقی و مالکیت معنوی (مسئول دبیرخانه همایش)) منصوب شدند.
همایش هنرهای تجسمی و چالش های حقوقی آن با محورهای علمی: مفهوم هنرهای تجسمی، بررسی مواد مرتبط با هنرهای تجسمی در لایحه حمایت از حقوق مالکیت فکری، نقش سازمان های مدیریت جمعی در حمایت از آثار هنری و توسعه کسب و کارهای هنرهای تجسمی، حق بر باز فروش آثار هنری، موزه ها و مالکیت ادبی و هنری، مسایل حقوقی هنر آنلاین، چالش های حقوقی هنرهای تجسمی معاصر ، توثیق آثار هنرهای تجسمی و مقررات بین المللی (وایپو ) در پاییز سال آینده برگزار خواهد شد .
گفتنی ست، با توجه به شرایط هنرهای تجسمی کشور، برگزاری این همایش با موضوع هنرهای تجسمی و چالش های حقوقی آن ضرورت دارد، چنان که در مهر ماه سال جاری معاون ...

[ مشاهده متن کامل همایش هنرهای تجسمی و چالش های حقوقی آن ایلنا ]

آخرین اخبار ایلنا