آخرین اخبار از سیل لرستان

برترینها شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۷
استاندار لرستان از تخلیه روستاهای حاشیه سد سیمره خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: استاندار لرستان از تخلیه روستاهای حاشیه سد سیمره خبر داد.
دکتر سید موسی خادمی اظهار کرد: یکی از مسائلی که طی چند روز پیش در استان مطرح شده بحث بالا آمدن آب رودخانه سیمره است و احتمال دارد تعدادی از روستاهای حاشیه سد در مخزن آن قرار گرفته و مشکلاتی ایجاد کند.
وی با یادآوری اینکه از روز اول به دنبال تخلیه روستاها بودیم و هم اکنون نیز در حال جاده سازی هستیم تا مسیر خروج آنان را فراهم کنیم، افزود: یکی از نگرانی های اصلی مردم این است که سد از سال ها پیش قرار بود اراضی و خانه های اطراف آن را وزارت نیرو خریداری کند تا تخلیه انجام شود، البته این کار صورت نپذیرفته و مردم سر در گم بودند.
خادمی بیان کرد: از طرفی در مورد سد هم تصمیم گرفته بودند که ارتفاع را بالا ببرند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید اما با توجه به حوادث اخیر سد تصمیم گرفته شده که درازای آن را به گونه ای تنظیم کنند چراکه روستاها در مخزن قرار خواهند گرفت.
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: ما باید مطالبه مردم را پیگیری می کردیم تا خرید منازل و اراضی آنها که دچار مشکل می شوند را دولت تضمین کند تا مردم با خیال راحت تری اموال منقول و غیرمنقول خود را جابجا کنند.
وی با بیان اینکه امروز تماسی با دکتر جهانگیری و مسئولان وزارت نیرو داشتیم، گفت: برای پرداخت خسارت منازل و اراضی اعلام کردند که اعتبار کافی تامین شده است و هم اکنون در حال ارزیابی هستند. بنابراین با اطمینان به مردم می گوییم دولت با آنها است و حتما اراضی شان خریداری خواهد شد؛ آنان باید برای جلوگیری از آسیب جانی و مالی با ماموران و نیروهای ستاد بحران در تخلیه این مناطق همکاری لازم را داشته باشند.
به گفته ...