عصر شنبه در جلسه ای با برترین متخصصان و صاحبنظران کشور در زمینه بیماری های عفونی، ویروسی و تنفسی که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد از تلاش های کادر درمانی کشور تقدیر کرد.

به گزارش مشرق،  حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: با توجه به گفت و گوهایی که با روسای دانشگاه های علوم پزشکی در استان های گوناگون از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، نسبت به عبور از این شرایط خوش بین هستم و چگونگی برخورد با این بیماری در قم و گیلان به عنوان دو تجربه مهم است که باید از آنها استفاده و بهره برداری کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه تلاش و خدمات بسیار زیادی در این ایام برای مقابله با این بیماری انجام می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر آرامش خوبی در میان نظام سلامت و کادر درمانی کشور حاکم است و دولت هم مطمئناً این توان را دارد که از لحاظ تجهیزات، امکانات و دارو آنها را پشتیبانی کند و این نیز موجب آرامش بیشتر خواهد بود.
دکتر روحانی افزود: باید به روح شهدای خدمت در بخش سلامت هم درود بفرستیم که کار بزرگی را در این ایام به انجام رساندند.
رئیس جمهور با بیان اینکه در این جلسه پیشنهادات خوبی عنوان شد که حتماً آنها را دنبال خواهیم کرد، گفت: تقویت بخش های عفونی و بیماری های واگیر، تلاش همه جانبه برای ساخت واکسن و تلاش برای پیدا کردن دارو برای این بیماری که البته تاکنون داروی مشخصی برای آن نداریم، از جمله پیشنهادات در این جلسه بود.
دکتر روحانی افزود: برخی از صاحب نظران در این جلسه عنوان کردند این ویروس برای همه دنیا غافلگیر کننده بود که یک ویروسی از یک جای دنیا و زمانی خاص آغاز و در سراسر دنیا پراکنده شود.
رئیس جمهور ادامه داد: شیوع این ویروس اقتصاد، سیاست، مسایل اجتماعی و سبک زندگی را کاملاً در سراسر جهان دگرگون کرده است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در ایران مراسم گوناگونی برای شادی ها و عزاها در مقایسه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار