عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود که با حضور ظریف در وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی قصد دارد در کنار آزمایش های موشکی، راه های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، شهروز برزگر کلشانی با اشاره به نشست عصر امروز(سه شنبه، 19 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در محل وزارت امور خارجه و با حضور محمدجواد ظریف برگزار شد، گفت: در این جلسه درباره برجام و نامه تروئیکای اروپا به سازمان ملل درباره آزمایش موشک های بالستیک ایران صحبت شد، این نامه در حالی تنظیم شد که اقدامات ایران بر اساس پروتکل های جهانی بوده است.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره علت تدوین این نامه بیان داشت: این اقدام تحت تأثیر اظهارات اخیر پمپئو علیه ایران صورت گرفته که وزیر امور خارجه کشورمان در این باره گفت از آنجایی که اتحادیه اروپا از جمله کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند، با این اقدامات نابخردانه قصد دارند از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه ایران طبق برجام از سال آینده می تواند برنامه های موشکی خود را در چارچوب کنوانسیون های بین المللی از سر بگیرد، اظهار داشت: با وجود اینکه فعالیت های موشکی ایران همواره صلح آمیز و صرفا برای امور دفاعی بوده است، اروپایی ها تحت تأثیر اظهارات سران آمریکایی، به خصوص پمپئو هستند که ایران موشک هایی با برد بالای 2 هزار کیلومتر و با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را در حال آزمایش دارد در حالی که اینگونه نیست.
برزگر کلشانی ادامه داد: جمهوری اسلامی قصد دارد راه های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه در این جلسه درباره وضعیت عراق و شرایطی که در این کشور به وجود آمده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار