رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با انتقاد از سیاست گذاری های گردشگری و بی توجهی به وضعیت وخیم این صنعت در ایران، گفت: نصف سال گذشت، گردشگری به مرز نابودی رسیده اما نه حمایت درستی شده و نه سیاست گذاری های نجات بخش اتفاق افتاده است.

حرمت الله رفیعی در گفت گو با ایسنا اظهار کرد: صنعت سفر و گردشگری در ایران در حالت عادی با آغاز پاییز و تا پایان سال، افت شدیدی را تجربه می کند. معمولا در نیمه دوم سال از بار سفرها کاسته می شود، حالا که ویروس کرونا وجود دارد طبیعتا وضع بدتر خواهد شد. با پایان این فصل هم فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری آغاز می شود، پس عملا نمی توانیم انتظاری برای تغییر این شرایط داشته باشیم و در خوش بینانه ترین حالت تا پایان سال ۲۰۲۱ گردشگری حرفی برای گفتن ندارد.
او ادامه داد: البته می شد گردشگری را از خردادماه که محدودیت سفر بین استانی برداشته شد، نجات داد. می شد سیاست گذاری بهتری داشت و سفرهای داخلی را مدیریت و کنترل کرد که هم ویروس در کشور تا این اندازه شدت نگیرد و هم گردشگری بهبودی نسبی پیدا کند. می شد پروتکل های بهداشتی را سختگیرانه تر اجرا و رعایت کرد. اهمیت ندادند. البته حرف های قشنگی زده شد ولی اتفاقی برای این صنعت نیفتاد. می شد گردشگری را نجات داد اما ترجیح دادند به کارهای دیگری بپردازند، مشغول راه اندازی تشکل های خصوصی شدند، هنوز مشکل خانه مسافرها را حل نکرده بودند طرح «سرویس آپارتمان» را دادند. یا قانون وضع کردند که به متقاضیان فعالیت در فضای مجازی مجوز بدهند درحالی که آژانس ها با کمترین و یا بدون درآمد باید کارمندانشان را حفظ کنند، مالیات و عوارض بپردازند و حمایت هم نشوند. این مدت به جای این که از تجربه بخش خصوصی استفاده کنند و به سرمایه گذاران این صنعت اعتماد داشته باشند، روی قوانین و دستورالعمل هایی کار کردند که به این صنعت و سرمایه گذاران آن لطمه بیشتری وارد می کند. ضرر این لطمه به مردم می رسد. آن ها برای این صنعت پدری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار