قطع شدن 4 درخت سبز در یکی از خیابان های گنبدکاووس توسط شهرداری به دلایلی که به نظر اقتصادی به نظر می رسد موجب بروز اعتراضات مردمی در این شهر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، حفظ محیط زیست و توجه به این مقوله حیاتی نه تنها یک ضرورت عقلی و انسانی است بلکه بارها و بارها در متون دینی و اخلاقی ما مسلمانان نیز به آن اشاره شده است، موضوعی که سال هاست انسان های روی کره زمین را با خود درگیر کرده و موجب شده تنش های بسیاری در این حوزه میان کنشگران و فعالان محیط زیست به وقوع بپیوندد.
بسیاری از سازمان های مردم نهاد و بخشی از سازمان های رسمی بین المللی نیز مدت هاست با وضع قوانین و پروتکل های متفاوت به دنبال کنترل برخورد ناصواب انسان ها با محیط زیست و تخریب آن با نگاهی آینده نگر به زمین و نسل های بعدی هستند.
اما متاسفانه در روزهای گذشته ارسال تصاویری از سوی شهروندان گنبدی نشان داد که تعداد چهار اصله درخت سبز در خیابان موسی بن جعفر (ع) این شهر و در مقابل یک ساختمان در حال ساخت توسط شهرداری قطع شده است، اقدامی که موجی از اعتراضات و نگرانی را از سوی مردم و دوستداران محیط زیست در شبکه های اجتماعی و فضای حقیقی به وجود آورد.
آنچه در تصاویر کاملا هویداست زنده و سرسبز بودن درختان کهنسالی است که با بی رحمی قطع شده اند، اتفاقی با توجه به ساختمان در حال ساخت آن نقطه به گفته مردم و ساکنان محله بیشتر برای رخ نمودن نمای ساختمان در حال ساخت در آینده به وقوع پیوسته تا یکبار دیگر منفعت های اقتصادی محیط زیست را قربانی خود کند.
برخی شایعات مبنی بر تعلق ساختمان مذکور به یکی از اقوام اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس نیز در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که البته تا این لحظه از سوی متولیان نه تائید و نه تکذیب شده است. اتفاقی که در صورت صحت قطعا موجب بروز نگرانی های عمیقی در این حوزه خواهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار