تهران- ایرنا- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که از ظرفیت «پزشکان بدون مرز» برای خدمت رسانی به اتباع خارجی ساکن ایران استفاده می شود.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره استفاده از ظرفیت «پزشکان بدون مرز» در ایران بیان کرد: در حال حاضر استان اصفهان نیازی به احداث بیمارستان سیار با ۴۸ تخت برای مبتلایان به ویروس کرونا ندارد.
وی ادامه داد: گروه «پزشکان بدون مرز» در کشور حضور دارند و از امکانات بهداشتی و درمانی ایران بازدید کرده اند و اگر تمایل داشته باشند، می توانیم محل هایی را که اتباع خارجی ساکن ایران می توانند خدمات دریافت کنند، برای دریافت خدمات به آنها پیشنهاد بدهیم.
جهانپور گفت: در کنار امکاناتی که وزارت بهداشت برای خدمات رسانی به اتباع خارجی فراهم کرده است، گروه «پزشکان بدون مرز» هم می توانند به اتباع خارجی ساکن ایران خدمت رسانی کنند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: پیشنهاد ما در این زمینه، خدمت رسانی در استان های شرقی کشور است و این پیشنهاد مطرح می شود و اگر تمایل داشته باشند، این کار اتفاق می افتد.
وی افزود: کشورهای مختلف پس از شیوع ویروس کرونا در کشور به ایران کمک کرده اند و تاکنون کمک های بین المللی را به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی پذیرفته ایم.
به گزارش ایرنا، حضور گروه «پزشکان بدون مرز» در ایران و در شرایط شیوع ویروس کرونا حاشیه هایی به همراه داشته است.
سعید نمکی وزیر بهداشت روز گذشته (چهارشنبه) در این زمینه گفت: فضای خاصی در کشور در مورد گروه پزشکان بدون مرز شکل گرفته که ما از این مجموعه استفاده نکرده یا به شکل مطلوب استفاده نکرده ایم که لازم است مردم ما و همه جهان بدانند که از روز نخست، به جز دو گروه متخاصم شامل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس از هر کجای دنیا هر کمکی به سمت ما آمد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار