پس از نه ماه که همه دنیا به خاطر ویروس کرونا فلج شد، بالاخره از طریق طراحی و تولید واکسن های کووید-۱۹، راهی برای پایان دادن به این وضعیت دیده می شود. چند هفته گذشته شاهد خبرهایی مثبت درباره واکسن های فایزر، مدرنا و دانشگاه آکسفورد با شرکت آسترازنکا بودیم. اما همزمان با انتشار این خبرها، شاهد رشد باورهای ضد واکسن بودیم. این باورها، به اشاعه توهم توطئه در اینباره اشاره دارند و از مشکلات ایمنی ناخواسته چنین واکسن هایی هشدار می دهند.

به گزارش سیتنا به نقل از ایندیپندنت، در ادامه اطلاعاتی به شما داده می شود که می توانید به آن اعتماد کنید. به شما همه چیز را خواهد گفت، از این که هر واکسن چگونه کار می کند و چگونه مورد آزمایش قرار می گیرد و مرحله بعدی چه خواهد بود.
چه زمانی می توانیم انتظار دریافت واکسن را داشته باشیم؟
احتمالا این بزرگترین سوال مطرح در این زمان است. گرچه هنوز سخت می توان پاسخ این سوال را داد، این اطمینان وجود دارد که تزریق اولین دوزهای این واکسن، از ماه بعد در کشورهایی که امکان تولید و توزیع آن را دارند، شروع خواهد شد.
در بریتانیا، دولت گفته است شهروندان احتمالا در طول کریسمس واکسن فایزر را دریافت خواهند کرد، که البته فرض بر تایید و کسب جواز آن است. اطمینان خاطر مشابهی وجود دارد که واکسن آکسفورد و آسترازنکا نیز سرنوشتی مشابه خواهند داشت.
پروفسور جاناتان ون تم، نائب رئیس بهداشت انگلستان، پیشتر در ماه جاری گفت: «امیدوارم ولی هنوز مطمئن نیستم بتوانیم این واکسن را تا کریسمس به برخی از شهروندان عرضه کنیم.»
سازمان جهانی بهداشت، دولت بریتانیا و سایر دولت ها آشکارا گفته اند افراد متعلق به گروه های پرخطر در دریافت واکسن اولویت خواهند داشت؛ جمله افراد مسن، افرادی که بیماری های بهداشتی زمینه ای دارند و کارمندان نظام پزشکی.
سر جان بل، عضوی از گروه مشاوران دولت برای وضعیت اضطراری، هفته گذشته گفت: «برای من غیرمنتظره نخواهد بود که سال جدید را با دو یا سه واکسن تایید شده شروع کنیم و همه آنها امکان توزیع در کشور را خواهند داشت. به همین خاطر من خوشبین هستم که واکسن هایی کافی در اولین فصل سال آینده میلادی تا پایان بهار تزریق خواهد شد و به اوضاع عادی باز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار