شبکه تلویزیونی الاتجاه عراق اعلام کرد اسنادی از سرویس اطلاعات رژیم بعث منتشر شده که نشان می دهد خاندان شاه معدوم در جریان جنگ تحمیلی ضد ایران، از صدام حمایت کردند.

به گزارش سرویس بین الملل ­ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی الاتجاه عراق، طبق برخی اسناد، دستگاه اطلاعاتی رژیم صدام، خانواده شاه (معدوم) پهلوی به رژیم بعث صدام در جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران کمک کردند. اسناد دستگاه اطلاعات عراق در رژیم سابق از همکاری محمد رضا پهلوی شاه معدوم ایران و دستیاران او در کمک به رژیم بعث برای آغاز جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.
طبق این اسناد، خانواده محمد رضا پهلوی پس از فرار از ایران، با کمک برخی نزدیکان تیمور بختیار رئیس وقت ساواک و شاپور بختیار نخست وزیر رژیم پهلوی به صدام کمک کردند تا در جنگ به برخی اهداف خود برسد.
این اسناد نشان می دهد برخی تجهیزات نظامی همچون جنگنده های آمریکایی و فرانسوی که ایران در زمان محمدرضا پهلوی خریده بود، با موافقت فرح پهلوی همسر شاه معدوم به رژیم بعث عراق تحویل داده شد تا از آن برای هدف قرار دادن شهر های ایران استفاده کند.
تیمور بختیار، نخستین رئیس ساواک در رژیم پهلوی پس از اختلاف با شاه معدوم به عراق رفته بود.
طبق گزارش های امنیتی عراق، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی نزدیکان تیمور بختیار واسطه خانواده پهلوی برای کمک به صدام در جنگ با ایران بودند.
این خبر را فقط شبکه الاتجاه منتشر کرده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار