موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح و تلاش گروه های استهلال برای رصد ماه نو مهمترین خبرهای این بخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این بخش به خبر های زیر پرداخته است:
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس قوه قضائیه به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر در نامه ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان را که در کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی واجد شرایط لازم تشخیص داده شده اند، ارائه کرد که این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت حضرت آیت الله خامنه ای قرار گرفت.
تجلیل از خدمات رئیس مجلس در نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا
رئیس جمهور در این جلسه، با قدردانی از تلاش های آقای لاریجانی در سه دوره ریاست مجلس شورای اسلامی و همراهی و همدلی با دولت، گفت: قطعاً آقای لاریجانی همچون گذشته، در دیگر عرصه های نظام، فعال خواهد بود و نظام از وجود ایشان استفاده خواهد کرد.
رئیس قوه قضائیه هم با تجلیل از دلسوزی و همت آقای لاریجانی نسبت به اقدامات جمعی سه قوه، گفت: خوشبختانه قوای سه گانه تاکنون همکاری مثبتی با هم داشتن تا خواست دشمنان در مسائل اقتصادی، با شکست روبرو شود.
تلاش گروه های استهلال برای رصد ماه نو
در واپسین ساعاتِ بیست ونهمین روز ماه مهمانی خدا، ۱۰۰ گروه رصدی در سراسر کشور، هلال عید فطر را در آسمان جستجو می کنن. بنابر پیش بینی کارشناسان، هلال ماه شوال، غروب امروز، قابل دیدن است.
کشور هایی که امروز یا فردا را عید اعلام کردند
در بسیاری از کشور های اسلامی، ازجمله ترکیه، سوریه، عربستان، مصر، اردن، فلسطین، عراق، لبنان، یمن، لیبی، تونس و الجزایر، فردا عید فطر است.
در سومالی و موریتانی، امروز عید فطر بود.
میزان زکات فطره امسال
میزان زکات فطره امسال براساس سه کیلو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری