ایسنا/کرمانشاه مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه از عضویت ۳۰ هزار نفر در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

حجت الاسلام افشین کلات پور در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت ۵۶۳ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان، اظهار کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر در این کانون ها عضویت دارند و از فعالیت های گسترده فرهنگی، هنری، قرآنی، آموزشی، کتابخانه ای، ورزشی و اردویی کانون ها بهره می برند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، با بیان اینکه ۶۰ درصد از این کانون ها روستایی و مابقی شهری هستند، خاطرنشان کرد: نیمی از کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه در مناطق اهل سنت قرار دارند.
وی از حضور فعال و گسترده کانون ها در تمامی مناطق اهل سنت، تشیع و اهل حق استان خبر داد و افزود: کانون های فرهنگی هنری در هر منطقه ای که وارد شده اند منشاء خیر و برکت بوده و به فعالیت های فرهنگی و هنری با محوریت امام جماعت در مساجد غنا بخشیده اند.
کلات پور در ادامه با اشاره به اجرایی شدن طرح "فهما" در سراسر کشور، اولین رویدا ملی فهما را فرصتی برای برجسته کردن خدمات بی شمار و اثربخش کانون های فرهنگی هنری مساجد برشمرد و افزود: استان کرمانشاه علی رغم از بین رفتن زیرساخت کانون ها در شهرستان های آسیب دیده در زلزله آبان ماه 1396 با کسب بیش از یک میلیون و 400 هزار امتیاز در این طرح در رده استان های میانی کشور قرار دارد.
وی توزیع عادلانه امکانات، حمایت های خاص و معرفی شایسته کانون های فرهنگی هنری در زیست بوم مجازی بچه های مسجد(فهما) را ابتکاری ارزشمند خواند که در آینده نزدیک شتاب قابل توجهی به پیشرفت و اعتلای فرهنگی جامعه خواهد بخشید.
مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، برگزاری جلسات شورای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار