آمار منتشر شده توسط یک مؤسسه استرالیایی نشان می دهد خانه نشینی میلیاردها نفر در سراسر جهان به علت شیوع ویروس کرونا و انجام اکثر امور از منزل، مصرف اینترنت را تشدید کرده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از مدیوم، آماری که توسط مؤسسه KASPR Datahaus منتشر شده، حاکی از آن است که ایران در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۰ مارس و در مقایسه میزان مصرف اینترنت با بازه زمانی ۱۲ تا ۱۴ فوریه از نظر فشار وارده بر زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی برای مصرف داده، رتبه اول را در جهان کسب کرده است و کشورهایی مانند مالزی، اکوادور و کلمبیا رتبه های بعدی را کسب کرده اند.
این فشار در کشورهای دیگری مانند ایتالیا، اسپانیا، سوئد، مالزی نیز قابل توجه بوده و همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف، اعمال سیاست های قرنطینه و خانه نشینی، میزان مصرف اینترنت افزایش می یابد. بخش عمده این فشار بر اینترنت به دلیل استفاده از فضای مجازی برای مشاهده فیلم و سریال و استفاده از خدمات پخش ویدئوی آنلاین است.
کاربران از سرویس هایی مانند نتفلیکس، آمازون و یوتیوب برای مشاهده برنامه های مختلف استفاده کرده اند؛ همچنین اجرای بازی های ویدئویی تعاملی و برگزاری گسترده ویدئو کنفرانس نیز موجب مصرف قابل توجه پهنای باند می شود.
طبق این گزارش بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات تحت وب و حتی دولت ها برای مدیریت مصرف بی سابقه اینترنت در جهان مجبور به اعمال بعضی محدودیت ها یا کاهش کیفیت خدمات شده اند.
در میان استان های مختلف ایران و بر اساس آمار روز ۲۴ مارس، بیشترین میزان افزایش فشار مصرف اینترنت مربوط به استان ایلام است و بعد از آن، استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، قم، خراسان شمال، کهکیلویه و بویراحمد، قزوین، لرستان، کردستان، فارس، اردبیل، گلستان، کرمانشاه، مرکزی، یزد، زنجان، بوشهر، سمنان، هرمزگان، همدان، خراسان رضوی و خوزستان رتبه های بعدی را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار