واتیکان اعلام کرد که سفرای آمریکا و رژیم صهیونیستی را به منظور ابراز نگرانی از تلاش این رژیم در خصوص الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی احضار کرده است.

به گزارش « شیعه نیوز »، وزارت خارجه واتیکان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سفرای آمریکا و رژیم صهیونیستی را در اعتراض به فعالیت های این رژیم در خصوص الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی احضار کرده است.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، «کالیستا گینگریچ» و «اورن دیوید» سفرای آمریکا و رژیم صهیونیستی به منظور ابلاغ نگرانی واتیکان در این خصوص احضار شده اند.
واکنش های جهانی علیه اشغالگری صهیونیست ها در حالیست که «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه به رژیم صهیونیستی درباره پیشبرد طرح اشغالگرانه الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی هشدار داده بود.
وزیر خارجه فرانسه در این خصوص گفت: الحاق کرانه باختری نقض حقوق بین الملل بوده و تبعاتی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. این طرح پارامترهای حل و فصل منازعات (در سرزمین های اشغالی) را با چالش مواجه می کند. تصمیم به الحاق بدون تبعات نخواهد بود و بر این اساس ما در حال بررسی گزینه های مختلفی در سطح ملی با همکاهنگی شرکای اروپائی خود هستیم.
این در حالیست که «میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل پیشتر با صدور بیانیه ای، طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی را «غیرقانونی» دانست و از تل آویو خواست تا آن را متوقف کند.
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز در این باره گفته بود: اسرائیل باید با در نظر گرفتن درخواست های مقامات خود و دیگر کشورها از این راه خطرناک بازگردد. برنامه الحاق صدمات زیادی را به روند صلح وارد می کند و شرایط فلسطینیان ساکن در آن مناطق از حیث دسترسی به آموزش و بهداشت را نیز سخت تر خواهد کرد.
از سوی دیگر، بیش از هزار قانون ...

سرخط اخبار