مشهد - نمایشگاه آثار خوشنویسی قرآنی هاشم طلائیان بجستانی با عنوان«سیمای نور» پیش از ظهر امروز در موزه مرکزی آستان قدس رضوی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید جلال حسینی، رئیس سازمان کتابخانه ها ، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار خوشنویسی قرآنی هاشم طلائیان بجستانی با عنوان «سیمای نور» که پیش از ظهر امروز در موزه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه عشق آن چیزی است که بشریت را به سمت کمال می برد، اظهار کرد: سردرمداران این عشق اهل بیت ( ع) است. محبت و مودت به اهل بیت ( ع) حد و مرز ندارد و اگر نظمی بر جهان حاکم است به خاطر عشق به اهل بیت است.
وی افزود: تمام علوم، اسلامی است، در هنر، خدا و اهل بیت ( ع) را نمی توانیم نادیده بگیریم. در هر کجای این موزه نگاه می کنید، تجلی عشق را می بینید زیرا منتسب به امام رضا ( ع) است و بر سایر موزه های جهان برتری دارد.
همچنین در ادامه هاشم طلائیان بجستانی، هنرمند خوشنویس با بیان اینکه هنر آن چیزی است که هنرمند با آن فضایی را ایجاد و متجلی کند که در عالم هستی نیست، تصریح کرد: آثار بنده که اهدا می شود امضا استاد محمود فرشچیان را دارا است.
وی همچنین به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: سردار قاسم سلیمانی فخر زمین و آسمان شد، اثری برای ایشان آماده کردم که هفته آینده در همین موزه مرکزی رونمایی خواهد شد.
وی افزود: این آثار ابتدا به خانه فرشتگان، مرکز نگهداری ایتام اهدا شد که خانم طاهره رمضان زاده، مؤسس این مرکز خیریه تصمیم به اهدا این آثار به موزه مرکزی آستان قدس رضوی گرفتند و بنده نیز موافقت کردم.
گفتنی است، این نمایشگاه از امروز تا ۲۲ بهمن ماه در موزه مرکزی آستان قدس رضوی دایر است و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت هشت صبح الی ۱۷ بعدازظهر از این نمایشگاه بازدید کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار