پدر علم سلول‌های بنیادی ایران پا به «راه یار» گذاشت

لوگوی ایکنا ایکنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۱۵
کتاب «سلول های بهاری» خاطرات تولید و توسعه سلول های بنیادی به روایت حسین بهاروند، پدر دانش سلول های بنیادی ایران، به همت انتشارات «راه یار» منتشر شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات «راه یار»؛ حسین بهاروند، استاد ممتاز و مؤسس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان، در سال ۱۳۷۶ به پژوهشگاه رویان پیوست و پس از چند سال پژوهش، در سال ۱۳۸۲ توانست برای اولین بار در ایران سلول های بنیادی رویانی انسانی را تولید کند. در سال ۱۳۸۷ نیز به همراه همکارانش موفق به تولید سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی شد.
این فعالیت ها او و همکارانش را قادر کرد تا شاخه های گوناگون پزشکی بازساختی را در ایران پایه گذاری کنند. وی تاکنون بیش از سی جایزه ملی و بین المللی از جمله جایزه رازی، خوارزمی، آیسسکو، آکادمی علوم جهان (TWAS)، یونسکو و جایزه مصطفی (نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام) را دریافت کرده است.
براساس این گزارش، کتاب «سلول های بهاری» که تحقیق و نگارش آن برعهده بهنام باقری بوده، در ۴۰۸ صفحه، شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۰ هزار تومان به همت انتشارات «راه یار» منتشر شده است.
علاقه مندان برای تهیه این کتاب، علاوه بر کتابفروشی ها، می توانند از طریق صفحات مجازی ناشر @raheyarpub و سایت vaketab.ir نسبت به سفارش کتاب اقدام کنند. همچنین در صورت نیاز می‎توانند با شماره ۰۲۱۴۲۷۹۵۴۵۴ تماس بگیرند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار