معاون امور آسیبها و مسائل اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور اعلام آمادگی کرد که این سازمان با تصویب برنامه پنجم استراتژیک مقابله با ایدز بتواند نقش خود را بیش از پیش در این همکاری ایفا کنیم.

به گزارش ایسنا، رضا محبوبی در همایش بزرگداشت روز جهانی ایدز بیان کرد: در طول هشت سال اخیر در دولت یازدهم و دوازدهم همکاری های گسترده ای بین بخش اجتماعی وزارت کشور و مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه های مختلف از جمله در زمینه موضوع بیماری ایدز وجود داشته است.
وی ادامه داد: در سال ۹۲ گزارشی که از وضعیت اجتماعی کشور تهیه شد، همراه با تحلیل های جامعی از چیستی و چرایی این وضعیت اجتماعی که به محضر مقام معظم رهبری، سران قوا و مسئولین کشور ارائه شد. از سال ۹۴ طرح جامعی را تحت عنوان طرح جامع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در شورای اجتماعی کشور مصوب کردیم و از همان سال نیز ترتیبات اجرای این طرح جامع را در کشور پیگیری کردیم.
محبوبی با بیان اینکه موضوع سلامت اجتماعی و تعیین کننده های سلامت اجتماعی، تعیین کننده های اجتماعی دارند، گفت: با این دیدگاه مسئله ای به نام بیماری ایدز نیز در کانون توجه ما در طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی قرار گرفت. داده هایی که در سال ۹۳، ۹۴ و ۹۵ از طریق وزارت بهداشت درخصوص روند بیماری ایدز در کشور داشتیم ما را بیشتر بر آن داشت که به این پدیده از نگاه اجتماعی توجه کنیم و به آن بپردازیم.
به گفته وی، شاخص های اپیدمیولوژیکی که درخصوص روند این بیماری گزارش می شد، از جمله افزایش درصد زنان درگیر در موارد جدید تشخیص و یا غلبه شیوه انتقال از طریق تماس جنسی در مقابل تزریق مشترک و سایر پارامترها ما را بیش از پیش بر آن داشت که به این مسئله از بعد اجتماعی توجه کنیم. موضوع همکاری و مشارکت در ائتلاف بزرگی که وزارت بهداشت برای مواجهه با این پدیده در کشور تدارک دیده بود، ما هم به جد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار