«مسرت» نگران فراموشی کوچه های آشتی کنان یزد است

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد ترحمی امشب در مراسم بزرگداشت حسین مسرت، نویسنده و محقق معاصر یزدی اظهار داشت: سال ها تلاش در حوزه کتاب و اندیشه شایسته تقدیر است و این اقدام باید در استان یزد به شکل مدون تری دنبال شود.
وی با اشاره به مطالعه برخی کتب حسین مسرت، افزود: نگاه حسین مسرت، دیدگاه های آینده یزد است و این دیدگاه های بسیار ارزشمند و در بسیاری از موارد راهگشای مسائل استان خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه کار مسرت از جنس دغدغه و دردمندی است، بیان کرد: کار مسرت دغدغه فرهنگ و ادبیات یزد است.
ترحمی همچنین با اشاره به تحقیقات بسیار خوبی که توسط حسین مسرت درباره فرهنگ، آداب و رسوم و حتی معماری یزد انجام شده است، خاطرنشان کرد: مسرت نگران فراموشی کوچه های آشتی کنان یزد است.
وی ادامه داد: با مطالعه کتاب های مسرت می توان با اعماق یزد و تاریخ بی بدیل آن آشنا شد و همین ویژگی است که حسین مسرت را شایسته تقدیر و تحسین می کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تاکید کرد: یزد از این دست محققان، نویسندگان و پژوهشگران فرهنگ عامه بسیار دارد که لازم است آنها را شناسایی و برای ماندگار کردن آنها در خاطرات مردم، از آنها تجلیل شود.
ترحمی تصریح کرد: مردم یزد حق دارند با مفاخر استان خود آشنا شوند و به طور قطع مفاخر معاصر نیز افتخار یزد و یزدی ها در ادوار حال و آینده خواهند بود.
به گزارش مهر، در این مراسم با حضور جمعی از نویسندگان، اساتید دانشگاه، مسئولان استان یزد و … از تلاش های حسین مسرت، نویسنده و پژوهشگر یزدی تجلیل شد.

سرخط اخبار