«قم‌هراسی» با کلیدواژه کرونا/ فیلم سخنان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره قمی‌ها چگونه منتشر شد؟

لوگوی خبرگزاری آنا خبرگزاری آنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۳۷
انتشار اظهار نظر ناصواب سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره شهر قم و تلاش مسئول تیم اطلاع رسانی دولت برای متهم کردن صدا و سیما به رفتاری جناحی نشان از اتفاقاتی خواهد داد که بی ارتباط با یافتن متهم برای احتمال موج چهارم کرونا در کشور نیست.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، انتشار فیلمی مربوط به بخشی از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که در آن سخنگوی این ستاد نسبت به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در قم، انتقاد کرده بود علاوه بر آنکه منجر به اعتراض گسترده علمای قم و مردم این شهر به بیان چنین سخنانی از سوی یک مقام رسمی و در صدا و سیما شد، با واکنش متفاوتی از سوی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری مواجه شد که سعی داشت با چرخاندن نوک پیکان اعتراضات به سمت رسانه ملی چنین اتفاقی را به رفتار جناحی مسئولان صدا و سیما ربط بدهد.
ماجرای یک اظهار نظر ناصواب و اتفاقاتی که بعداً رخ داد
اما اصل موضوع چه بود؟ علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در یکی از جلسات این ستاد با انتقاد از رفتار مردم قم در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرده بود، «حتماً شاهد پیک جدیدی از بیماری کرونا در قم خواهیم بود! هیچ گونه پروتکلی در قم رعایت نشده است؛ نه در نماز جمعه ای که برگزار کردند این پروتکل ها رعایت شد و نه بسیاری از افراد ماسک دارند، فقط 30 درصد از ماسک استفاده کرده اند.»
وی در ادامه اظهاراتش این گونه مدعی شد که «قطعاً ما دچار بیماری خواهیم شد و کسانی که با این بی مبالاتی این برنامه ریزی ها را می کنند بدون تعارف مسئول مرگ مردم ما در پیک بعدی هستند!»
پس از انتشار این اظهارات که به طور عجیبی از صدا و سیما هم منتشر شد بسیاری از نهادهای انقلابی و مردمی و حتی برخی از علمای قم و سخنرانان مذهبی نسبت به این سخنان اعتراض کرده و خواستار برخورد رسمی دولت با سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا شدند.
در یکی از این اعتراضات قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .