اولین قدم جدی برای حضور زنان در ورزشگاه در دولت یازدهم برداشته شد/ کسی قصد ندارد این دستاورد را مصادره به مطلوب کند

برنا نیوز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۷
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اولین قدم جدی برای حضور زنان در ورزشگاه در دولت یازدهم برداشته شد و باید حضور زنان در ورزشگاه ها را به فال نیک گرفت.

«شهیندخت مولاوردی»، فعال سیاسی و معاون سابق امور زنان و خانواده رییس جمهوری، درباره حمایت دولت از مطالبه زنان حضور در ورزشگاه ها، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: بسیاری از انتقادات و نگرانی ها برای حضور زنان در ورزشگاه ها به فراهم نبودن زیرساخت ها و سازوکارهای لازم در این زمینه باز می گشت. با توجه به این نکته از مدت ها پیش دولت و وزارت ورزش اعلام کرده اند در حال فراهم کردن این زیرساخت ها هستند.
مولاوردی افزود: تا جایی که در جریان هستم در گام اول در دولت یازدهم کمیته مشترکی برای بررسی این موضوع تشکیل و مقدمات ورود آن به دستور جلسات شورای امنیت کشور فراهم شد. در نتیجه این پیگیری ها، در دولت دوازدهم شیوه نامه ای تدوین و مراحل و فرآیندی در نظر گرفته شد تا ورود زنان به ورزشگاه ها عملیاتی شود. در حال حاضر نیز در مرحله ای به سر می بریم که مسئولین مربوطه این آمادگی را با اطمینان خاطر اعلام می کنند، لذا اساسا این نگرانی ها باید به حداقل برسد.
وی افزود: تمام تلاش ها طی سال های گذشته براین بود که ضمن پاسخ به این مطالبه به عنوان یکی از مطالبات حوزه زنان، دغدغه و نگرانی هایی که در قشر متدین در زمینه حضور زنان در ورزشگاه ها وجود دارد برطرف شده و با رعایت ملاحظات عرفی، شرعی و قانونی، این خواسته ساده و ابتدایی با کمترین هزینه محقق شده و به یک معضل و مساله ای پیچیده و لاینحل تبدیل نشود.
دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان در پاسخ به این پرسش که مردان اعم از پسران و پدران چه نقشی می توانند داشته باشند؟ گفت: در آن بخشی که به آنها مربوط می شود، به ویژه اینکه فضا و جو غیرفرهنگی و غیراخلاقی ورزشگاه ها این نگرانی ها برای حضور زنان در ورزشگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار