معاون وزیر علوم:محیطی‌های علمی از آفت‌های اخلاقی به دور باشند

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۲۸
اهواز- ایرنا - معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مساله اخلاق در پژوهش گفت: در این زمینه لازم است کارگروهی در زیر مجموعه شورای مدیریت آموزش عالی استان تشکیل شود زیرا محیطی های علمی باید از آفت های اخلاقی به دور باشند.

به گزارش ایرنا غلامحسین رحیمی عصر جمعه در نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان خوزستان در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت:  طرح آمایش آموزش عالی از سال ۱۳۹۵ با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و برای اجرا به این وزارتخانه ابلاغ شد.
وی افزود: این طرح شامل هشت زیرمجموعه منطقه بندی، مدیریت منطقه ای، ساماندهی موسسات آموزش عالی، متناسب سازی رشته ها با نیازها، ماموریت گرایی موسسات آموزش عالی، رتبه بندی و تضمین کیفیت آموزش عالی، نظام جامع آموزش های مهارتی و فنی و نظام سنجش و پذیرش است.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در حوزه منطقه بندی طرح تقسیم بندی مناطق ۱۰ گانه از سوی وزارت در راستای مدیریت منطقه ای تدوین شد تا اختیارات مورد نیاز به مناطق سپرده شود.
رحیمی تصریح کرد: اگر بخواهیم برای مدیریت منطقه ای اختیاراتی اثرگذار تدوین کنیم، در شرایط کنونی قابل اجرا نیست؛ بنابراین با بررسی ساختار اجتماعی و سیاسی مقرر شد در ابتدا مقیاس ها در حد استان ها تدوین شود.
وی گفت:  به عنوان مثال در برگزاری المپیادهای علمی ابتدا این رویداد از منطقه آغاز شده و در پایان به صورت ملی برگزار شود.
وی تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد در هر استان، شورای مدیریت آموزش عالی تشکیل و ریاست آن نیز بر عهده رییس دانشگاه معین استان باشد که اعضا آن نیز روسای دانشگاه های دولتی منطقه، فنی و حرفه ای، علمی و کاربردی استان،دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی هستند و می توان روسای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علوم پزشکی را نیز به جلسات شورا دعوت کرد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار