معاون سردبیر روزنامه «کومسومولسکایا پراودا» گفت: مشکل اصلی سیستم سیاسی روسیه، مربوط به انتقال قدرت در سال ۲۰۲۴ است: چه کسی بناست جایگزین رئیس جمهوری این کشور شود؛ این بی شک به آشفتگی سیاسی می انجامد.
به گزارش ایلنا، «ادوارد شسنوکوف»، معاون سردبیر بخش بین الملل روزنامه کومسومولسکایا پراودا است. آنچه در پی می آید مصاحبه با این روزنامه نگار درباره تغییرات پیشنهادی در قانون اساسی روسیه است:
 ادوارد شسنوکوف با اشاره به تغییرات ارائه شده در قانون اساسی روسیه از سوی رئیس جمهوری این کشور، در رابطه با اصرار بر اصل ۱۱۷ این کشور در ماه های گذشته در رابطه با استعفای «سرگئی مدودف» نخست وزیر پیشین روسیه به خبرنگار ایلنا گفت: 
بنا به گفته اکثر منابع آگاه، استعفای ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ برای مدودف غیرمنتظره بود. بله، بنا به اصل ۱۱۷ قانون اساسی، نخست وزیر و کابینه اش حق استعفا را دارند، اما استعفا بیش از همه امری بود مد نظر خود پوتین. اما چرا؟
از زمان اعمال تحریم ها علیه روسیه در سال ۲۰۱۴ در پی انضمام شبه جزیره کریمه، دولت نتوانست اقتصاد را متحول کرده و رشد تولید ناخالص داخلی باثباتی را پی بگیرد: این رشد در سال ۲۰۱۵، منفی دو و نیم درصد بود، در سال ۲۰۱۸ به یک و هفت دهم درصد رسید و در سال ۲۰۱۹ بار دیگر به یک و نیم درصد کاهش یافت. این رقم برای توسعه استراتژیک کافی نیست. درآمد خالص برای یک فرد طبقه متوسط روس از ۸۱۴ دلار آمریکا در سال ۲۰۱۳ به ۵۲۱ دلار در سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است. در مورد روبل که البته در پی تحریم ها در قیاس با دلار کاهش ارزش داشته است، اوضاع چندان بحرانی نیست، اما از سال ۲۰۱۵، درآمد خالص شخصی سالیانه پنج دهم درصد کاهش داشته است. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار