تفاهمنامه تولید داروهای جدید سرطانی بین ایران و سوئیس امضا شد

خبر آنلاین چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴
با حضور سفیر سوئیس در تهران و سرپرست سازمان دارو و غذای کشور، تفاهمنامه تولید داروهای جدید سرطانی بین شرکت داروسازی زهراوی ایران و رش سوئیس امضا شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، بر اساس این تفاهمنامه، جدیدترین داروهای دانش بنیان جهان از جمله داروهای پیوند عضو، ام اس، هموفیلی و نیز برخی از داروهای ضدسرطان تحت لیسانس رش سوئیس در داروسازی زهراوی تبریز تولید خواهد شد.
محمدرضا شانه ساز، سرپرست سازمان غذا و دارو کشور در این آیین با اشاره به اینکه هم اکنون ۹۹درصد نیازهای دارویی کشور در داخل تولید می شوند افزود: خودکفایی و پیشتازی در تولید داروهای جدید جهان برای استقلال اقتصادی و سلامت کشور در اولویت قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه تحریم های ظالمانه امریکا بطور مستقیم سلامت مردم ایران را هدف قرار داده است خاطرنشان کرد: با اتخاذ سیاست های اصولی، این تحریم ها سرعت پیشرفت کشور را شتاب بخشیده است. 
شانه ساز، همکاری صنعت دارویی کشور با بخش های دیگر صنعت و دانشگاه و حضور سرمایه گذاران در این بخش را از عوامل اصلی پیشرفت های به دست آمده خواند و افزود: کلانشهر تبریز با الگوسازی مناسب در بخش دارو به همراه فعالیت چندین شرکت داروسازی، از پیشتازهای این صنعت در ایران به شمار می آید.
فرید بیدگلی مدیرعامل شرکت رش پارس سوئیس در آیین امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: شرکت رش یکی از بزرگتربن کمپانی های دنیا به خصوص در زمینه داروهای سرطانی برای تولید داروهای جدید با ایران همکاری های جدیدی آغاز می کند.
وی با اشاره به اینکه سابقه حضور شرکت رش در ایران به ۴۹ سال قبل باز می گردد گفت: هدف ما از این همکاری، انتقال دانش تولید داروهای سرطانی از طریق آموزش کارشناسان ایرانی و حضور مهندسان این شرکت در تبریز است.
این مدیر ارشد ایرانی-بریتانیایی همچنین خاطرنشان کرد: به دنبال استعدادهای نخبه دانشگاه ...

سرخط اخبار