اینترپل تروریست های آمریکایی را تعقیب نخواهد کرد، به همان دلیل که در استرداد متهمان اقتصادی تعلل کرد و FATF هم پیگیر قاتلان فرمانده بزرگ مبارزه با تروریسم نخواهد شد.

به گزارش مشرق، روز دوشنبه دادستان تهران اعلام کرد «۳۶ نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت ها شناسایی شدند که توسط مقام قضایی برای آنها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق اینترپل (پلیس بین الملل) صادر شده است.
وی عنوان اتهامی این افراد را «قتل» و «اقدام تروریستی» اعلام کرد و افزود: در راس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد.
هوک: اینترپل دخالت نمی کند
تنها ساعتی پس از این اظهارات، «برایان هوک» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران که در سعودی به سر می برد طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «عادل الجبیر» وزیر مشاور پادشاه این کشور در امور خارجه، به آن واکنش نشان داد و ضمن تبلیغاتی دانستن این اقدام از سوی جمهوری اسلامی گفت: «ارزیابی ما این است که اینترپل در این زمینه دخالت نکرده و هشدار قرمز منتشر نخواهد کرد. اقدام ایران را جدی نگیرید».
اینترپل: در مسائل سیاسی دخالت نمی کنیم!
نکته قابل تأمل یک مقام آگاه در دبیرخانه پلیس بین الملل در گفت وگو با یورونیوز فارسی ادعای رئیس میز اقدامات ضدایرانی در آمریکا را تایید کرد و گفت: «طبق ماده ۳ اساسنامه اینترپل، این سازمان از هرگونه مداخله در فعالیت هایی با ماهیت سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی قویا منع شده است.»
این مقام آگاه همچنین گفته است: «هر زمان که چنین درخواستی به دبیرخانه ما ارسال گردد، ما بر مبنای اساسنامه و مقررات خود آنها را در نظر نمی گیریم و به آن ترتیب اثر نمی دهیم.»
پاسخ اینترپل و هوک به حامیان FATF !
این ...

عناوین مهم خبری